Drtivá porážka: FK Mohelnice - Lokomotiva 4:0

Nejhorší zápas Lokomotivy za poslední roky - tak by se dalo shrnout vystoupení našich fotbalistů na půdě FK Mohelnice, tedy týmu, na jehož hřišti se nám, jak se již pomalu stává tradicí, nedaří.

Od samého začátku utkání mohli naši příznivci sledovat to, na co nejsou příliš zvyklí - a to, že Lokomotiva tahala jednoznačně za kratší konec. A tak nebylo divu, že již v 5. minutě se dostal k míči po centru ze standardní situace domácí Hapal a poslal ho do sítě - 1:0. Mohelničtí pokračovali ve své aktivní hře a vytvářeli si další nadějné situace. Za to na druhé straně před brankou domácích se nedělo téměř nic. Druhý úder přišel ve 28. minutě, kdy Okleštěk napřáhl z pětadvaceti metrů a krásným gólem do šibenice zvýšil na 2:0. Naše naděje na bodový zisk z tohoto zápasu definitivně pohřbil ve 36. minutě Dittrich, jenž se nechal po druhé žluté kartě zbytečně vyloučit. Za celý první poločas stojí z naší strany za zmínku snad jen centrovaný přetažený míč do vápna, který vracel hlavou před branku Nowinski a Šuster snažící se o zakončení se srazil s brankářem, načež rozhodčí odpískal našemu útočníkovi faul (situace, která by v běžném utkání Lokomotivy nestála za zmínku).

Druhý poločas sice začal našim zlepšeným výkonem a místy se mohlo zdát, že i v deseti mužích by se dalo se zápasem ještě nečo udělat. Žádné velké šance si však hráči nevypracovali a poté se vše opět vrátilo do starých kolejí. V 63. minutě vybídl Kotůlek přihrávkou do samostatného úniku Kopu, ten se srazil s vybíhajícím Mrozkem, míč se poté odrazil ke zcela volnému Zifčákovi, jenž neměl problém poslat míč do opuštěné branky. I přes protesty našich hráčů sudí zápasu gól uznali jako regulérní - 3:0. O chvíli později přišla šance na zkorigování skóre, díky možnosti zahrávat pokutový kop za faul na Šustera. Škuta z něj však napálil pouze břevno a podtrhl tak zmar našeho mužstva v tomto utkání. Čtvrtý "hřebíček do rakve" pak přibil Kuba, který krásně z přímého volného kopu obstřelil zeď a míč zapadl přesně k tyči - 4:0. To se psala 81. minuta. Minutu před koncem řádné hrací doby dostal náš tým možnost z podobné situace ale Kadlčák svou střelu poslal jen do náruče připraveného brankáře domácích.

Další zápas sehraje Lokomotiva již tuto středu od 17:00, v rámci předehrávaného 15. kola, na domácím hřišti proti celku Přerova - nováčkovi soutěže, jenž okupuje se třinácti body první místo v tabulce.

FK Mohelnice - Lokomotiva 4:0 (2:0)
Branky: 5. Hapal, 28. Okleštěk, 63. Zifčák, 81. Kuba
Žluté karty: 1:2
Červená karta: 36. Dittrich