Důležitý souboj o čelo béčko zvládlo: Lokomotiva "B" - Záblatí 4:2

Béčko v nedělním deštivém odpoledni nastoupilo na těžkém promáčeném terénu k utkání proti mužstvu z bohumínského Záblatí. Soupeř ztrácel před utkáním na čelo tabulky okupované našimi fotbalisty pouhé dva body a jistě si dělal zálusk na plný bodový zisk. Od toho se odvíjel i začátek utkání, do kterého hosté vlétli jako velká voda. Vytvořili si několik velkých šancí, včetně nastřelené tyče Pučkovy branky. K naší radosti však udeřilo na zdruhé straně, hrubou chybu v obraně hostí potrestal Novotný a poslal béčko do vedení - 1:0. Zablatí však dál pokračovalo ve své hře, podařilo se jim srovnat průběžný stav a po ruce Brodňana v pokutovém území, dostali možnost pokutového kopu a otočení skóre ve svůj prospěch. Hrající trenér hostí Nadhajský si však na Pučka nepřišel a ten mu veledůležitým zákrokem penaltu zneškodnil. Poločas tak skončil nerozhodným výsledkem. Černou kaňkou na jeho průběhu bylo vážné zranění Ruisla, jenž odnesl jeden za soubojů výronem kotníku.

Druhý poločas přinesl zcela jiný obraz hry, který se tak paralelně nesl v duchu předchozího utkání béčka v Doubravě. Hráče jakoby totiž o poločase polil živou vodou a před brankou Záblatí konečně začalo být pořádně rušno. První velkou šanci druhé půle ještě opřel Funiok do tyče ale v následující se již Niemiec nemýlil a opět strhl vedení na stranu béčka - 2:1. To však nebylo od tohoto hráče vše, jelikož si přichystal další parádní moment, kdy ze 40 metrů přehodil vysunutého brankáře hostí - 3:1. Definitivní pojistku pak přidal Funiok a bylo to již 4:1. Pohnout skórem na 5:1 mohl ještě Novotný ale jeho hlavička skončila na břevně. V samotném závěru již hosté pouze korigovali výsledek z pokutového kopu nařízeného po faulu smolaře Brodňana, který si tak na své konto připsal i druhou zaviněnou penaltu. Po skončení zápasu se však tomuto momentu mohli všichni hráči pouze pousmát jelikož béčko i tak zvítězilo 4:2 a udrželo si tak vedení v tabulce OS.

Lokomotiva - Slovan Bohumín-Záblatí 4:2 (1:1)
Branky: Niemiec 2, Novotný, Funiok