Karvinský deník: Petrovice neměly s béčkem problém

Petrovice u Karviné - Fotbalisté Petrovic si v divizi poradili s béčkem třetiligové Opavy. Hosté neměli k dispozici hráče z A-týmu a potvrdili, že bez nich jsou poloviční. Lokomotiva vyhrála naprosto zaslouženě.

Lokomotiva Petrovice - SFC Opava B 1:0 (1:0)

Prokřehlí diváci sledovali od začátku svižné utkání. Úvodní tlak Petrovic přinesl akci talentovaného Škuty, jenž se zbavil dvou protihráčů, uvolnil Šustera a kanonýr Lokomotivy neměl na pěti metrech žádný problém. Z této pozice by skóroval i v papučích - 1:0.

Hosté přidali, ale nevytvořili si nic, co by stálo za zaznamenání. Na druhé straně sešlo z akcí Reichla a Škuty, proti kterému vystartoval včas brankář Kosmál.

Tři minuty před přestávkou zahrál opavský Pompa ve vápně rukou, Dittrich poslal gólmana na druhou stranu, leč trefil jen tyč. „Velká škoda. Pojistka do šaten by se nám hodila, takhle byli hosté pořád ve hře," litoval sekretář petrovického klubu Bruno Kencki.

Druhou půli zahájila Gillova hlavička mimo. Poté se proháčkoval až před Kosmála tradičně výborný Miko, ale opavský brankář vychytal i jeho. Vlastně jen díky Kosmálovi se hosté dlouho drželi naděje. „Takové zápasy jsou ošidné. Vedete 1:0, máte převahu, ale můžete vést klidně do poslední minuty a když přijde jedna podařená akce soupeře, nemusíte se výhry vůbec dočkat," podotkl Kencki.

Po Lukanově ráně ze 72. minuty se přesně tato Kenckého slova málem vyplnila. Opavané podnikli v 87. minutě vydařenou akci, na jejímž konci pálil z deseti metrů Schaffartzik a zhruba o dvacet čísel minul Sabelovu tyč. „Oddechli jsme si a můžeme se opět plnohodnotně zapojit do boje o postup," ulevilo se Kenckému. Zápas zvládl s naprostým přehledem arbitr Malý a jeho asistenti.