Lokomotiva rozdrtila v okresním derby Havířov

Lokomotiva si uplynulou sobotu připsala své třetí vítězství v sézóně a rázem se posunula v tabulce na přední pozice. Ústřední postavou drtivé výhry nad MFK Havířov se stal Jan Urban, autor hattricku.

Trenér Poledník měl před utkáním značné starosti se skládáním sestavy, jelikož nemohl počítat hned s několika oporami. Zraněného Gilla s Koperem, totiž doplnil na marodce Reichl, zcela fit nebyl ani Šuster, jenž usedl pouze na lavičku, a také Škuta, který už o poločase musel nuceně vystřídat. Hned v úvodu utkání jsme mohli jít do vedení ale Škuta svým lobem trefil pouze tyč. Z dalších šancí na naší straně v první půli stojí za zmínku sřely Vlachoviče, Mika a Dittricha, které ale všechny o kousek minuly svůj "cíl". Hosté si stvořili svou největší šanci poločasu v jeho závěru ve 40. minutě, kdy nabíhající Sittek dostal předložen balón "pod sebe" ale nedokázal prostřelit vyběhnuvšího Sabelu. Góly začaly padat až ve druhém poločase a síť za gólmanem Jurasem se třepotala hned čtyřikrát. V 51. minutě zatáhl balón čerstvý Šuster, svým přesným centrem našel ve vápně zcela nekrytého Urbana, který měl již snadnou úlohu - 1:0. Podruhé udeřilo v 65. minutě, kdy Dittrichův přímý volný kop prodloužil hlavou do sítě opět Urban - 2:0. Hned za čtyři minutky se naši fanoušci mohli radovat potřetí. Dittrich rozehrál rohový kop a po menším závaru před brankou napálil míč pod břevno Miko - 3:0. Čtvrtý gól pak mohl po rohu Mika vstřelit Buzek, jeho hlavička však mířila těsně vedle. Pozadu nechtěl zůstat ani Šuster, jehož dobrá rána zamířila jen pár decimetrů vedle. Přesto se diváci čtvrtého gólu přeci jen dočkali. V 84. minutě, po rohu Mika poslal Urban hlavičkou míč do sítě a zkompletoval tak svůj hattrick. Celý tým hrající v oslabené sestavě, si tak za velkou bojovnost, nasazení a překvapivé vysoké vítězství v utkání zaslouží absolutorium.

Lokomotiva - MFK Havířov 4:0 (0:0)
Branky: 51., 65. a 84. Urban, 69. Miko
Žluté karty: Bernatík
Rozhodčí: Bečica
Diváci: 105
Sestava: Sabela - Buzek, Bernatík, Anastazovský, Bielan - Miko, Dittrich, Urban, Škuta (46. Šuster) - Vlachovič (86. Krul), Langer (85. Kumpán)