Lokomotiva ztratila body i s Valmezem

Lokomotiva nedokázala ani ve druhém domácím utkání naplno bodovat a připsala si opět  pouze bod za remízu 1:1. I přes množství vyložených šancí, převážně v prvním poločase, nedokázali hráči vsítit víc než jednu branku a střelecká mizérie, která provázela mužstvo celé jaro, tak zdá se bohužel pokračuje i na startu nové sezóny.

Trenéři Poledník s Kohutem se museli při skládání sestavy obejít bez špílmachra Dittricha, jenž dovolenkuje. Už ve 4. minutě vyslal Hanusek do šance Urbana , ten však v souboji s gólmanem hostí Pospěchem neuspěl. Ve 14. minutě centroval z pravé strany Buzek, míč stihnul na hranici malého vápna ve skluzu trefit Urban ale mířil pouze do náruče Pospěcha. V 17. minutě poprvé zahrozili hosté, Michálek z přímého volného kopu, pouze o decimetry netrefil levou tyč Sabelovy brány. Ve 24. minutě našel Miko svým centrem nekrytého Hanuska, jenž ve vyložené šanci selhal. Kolem 30. minuty pak vrcholil tlak našeho mužstva a během několika desítek vteřin mohli diváci vidět jak se zahazují šance. Nejprve si Hanusek zpracoval míč na hranici šestnácti metrů, přiťukl míč Urbanovi, kteréhož dobrá střela mířící do branky se odrazila od „přihlížejícího" obránce Valachů. Takřka vzápětí vyslal krásným dalekonosným pasem Buzek do úniku Hanuska, ten postupoval z úhlu sám na branku, své zakončení poslal na vzdálenější tyč a diváci, kteří už už zvedali ruce nad hlavu, ke svému údivu spatřili míč mířící těsně vedle tyče do zámezí. Inned po rozehrání vyrobili hosté pod tlakem hrubku v obraně. Obránci Valachů se vůbec nevyvedla malá domů, kterou pouze vyslal do úniku Hanuska, jenž postupoval sám proti poslednímu stoperovi, pěknou kličkou obehrál i jej ale tváří v tvář gólmanovi opět selhal. Tak skončil první poločas 0:0.

Po přestávce chtěli hráči jistě pokračovat ve své aktivní nátlakové hře. To by ale nesměl přijít moment, který je notně zmrazil.Ve 47. minutě totiž hosté skórovali ze své dosud ojedinělé akce, konkrétně se prosadil Plešek - 0:1. Zaskočeným hráčům se tak podařilo vytvořit si šanci na vyrovnání až v 65. minutě, kdy se v rohu pokutového území dokázal uvolnit Reichl, poté předložil míč do šance právě vystřídavšímu Šusterovi, kterému však chyběl krůček aby míč poslal do odkryté branky. Vyrovnat průběžný stav se podařilo až Škutovi. Ten se krásně z dvaceti metrů opřel do míče a trefil téměř do šibenice - 1:1. Vzápětí mohl strhnout vedení na naší stranu Šuster ale branku o kousek minul. V 82. minutě připravil Miko v pokutovém území šanci pro neobsazeného Škutu, jenž bohužel z úhlu nedokázal prostřelit Pospěcha v brance hostí. Závěrečný tlak se pak kupodivu konal na druhé straně a Valašské Meziříčí odehrálo v posledních deseti minutách asi svou nejlepší část utkání. Domácím fanouškům zatrnulo když se Valachům podařilo vsítit gól, který však nakonec nebyl uznán, protože si jejich hráč pomohl při zpracování míče rukou. Těsně před koncem pak musel Sabela ještě vytasit zákrok, který znamenal, že se skóre 1:1 na světelné tabuli nezmění, jinak by bylo na závadském hřišti po zápase ještě smutněji.

Příští kolo cestují naši hráči k těžkému utkání na půdu Slavičína, kde se příští neděli v dopoledních hodinách utkají s místními borci. Slavičín v aktuálním kole zvítězil na hřišti Opavského béčka rozdílem třídy 3:0.

Lokomotiva Petrovice - TJ Valašské Meziříčí 1:1 (0:0)
Branky: 66. Škuta - 47. Plešek
Žluté karty: 0:5
Rozhodčí: Vojkovský - Pustějovský, Galásek
Diváci: 100

Sestava Loko: Sabela - Buzek, Bernatík, Gill, R. Bielan - Reichl (79. Vlachovič), Koper (81. Langer), Škuta, Miko - Hanusek (64. Šuster), Urban.