První výhra pod novým trenérem: Brumov - Lokomotiva 1:2

Lokomotiva přivezla z horké půdy Brumova důležité tři body za vítězství 2:1, což mužstvo katapultovalo na 6. místo tabulky. Trenér Kročil tak může slavit svou první výhru.

Naši fotbalisté začali jako v předchozích zápasech aktivně a byli to oni kdo se převážně staral o vzruch na tribuně brumovského stadionu. V první šanci Lokomotivy nezamířil Šuster přesně, v další dobré pozici pak Buzek hlavičkoval pouze do náruče gólmana. Domácí se vážněji osmělili až po dvaceti minutách ale Sabela střelu z úhlu zlikvidoval. O to více mrzel něsťastný moment ze 28. minuty, kdy centr ze standartní situace přizvedl hlavou Buzek za záda bezmocného Sabely a rázem se prohrávalo 1:0. Lokomotiva však ihned vrhla síly do útoku za dohnáním ztráty. Prakticky vzápětí po rozehrávce mohl vyrovnat Šuster, který se zjevil zcela sám před gólmanem ale skákající míč zakopnul vedle. Navíc se při této akci zranil a musel být po několika minutách střídán. I v deseti mužích Lokomotiva pokračovala v tlaku a po centru Buzka byl blízko ke gólu Miko, jehož hlavičku z úhlu brankář kryl. Vyrovnat se tedy povedlo až Gillovi; ten se ve 33. minutě po rohovém kopu dostal k odraženému míči a z otočky trefil přesně k tyči - 1:1. Vedení tak domácím vydrželo pouhých pět minut. Ve 41. minutě se pak dokonal obrat ve skóre. K míči se dostal Koper a krásnou střelou rovněž k tyči zajistil našim barvám vedení - 1:2. A ještě v první půli nemuselo zůstat jen u jednobrankového. Vzápětí se totiž řítil na branku s dalším příspěvkem Škuta, jehož nebezpečný centr po zemi na nabíhající spoluhráče odvrátil na poslední chvíli obránce na roh.

Start druhého poločasu se nesl v ostřelování branky domácích a snahou Lokomotivy definitivně rozhodnout utkání. Nebezpečnou střelu Vlachoviče gólman vyrazil, Koperova dělovka šla nad. Poté se Urban pokusem z větší vzdálenosti snažil přelobovat vysunutého brankáře ale nemířil přesně. A tak přišly chvíle domácích, kteří se začali snažit o vyrovnání a v rozmezí cca 60. až 80. minuty si vytvořili několik dobrých příležitostí. Nejprve střelu domácího útočníka tečoval jeden z našich hráčů těsně vedle a kopal se roh. Na něj si jako první dokázal naskočit brumovský hráč a jeho téměř gólovou hlavičku Sabela reflexivně vyrazil. Nevedlo se ani dalším hráčům Brumova. Jeden hlavičkoval těsně nad, druhý po naší chybě vedl protiútok a táhlou střelou z rohu šestnáctky na vzdálenější tyč mířil těsně vedle. Při poslední nadějné šanci Brumova na vyrovnání střílel jejich hráč z voleje mimo. V 81. minutě dostala Lokomotiva výhodu standartní situace, k jejíž exekuci se postavil Škuta a domácí brankář musel vytasit parádní zákrok aby střelu vyrazil na roh. Naši hráči pak již domácí k ničemu vážnějšímu nepustili a utkání dotáhli do zdárného konce.

FC Elseremo Brumov - Lokomotiva 1:2 (1:2)
Branky: 28. vlastní - 33. Gill, 41. Koper
Žluté karty: 3:1
Rozhodčí: Ječmének
Diváci: 150
Sestava: M. Sabela - Buzek, Gill, Bernatík, Anastazovský - Reichl, Škuta, Koper, Miko (65. Kumpán) - Šuster (33. Vlachovič), Urban