Review: Baník Ostrava B - Lokomotiva 4:0 (2:0)

Branky: 23. a 35. Musiol, 53. Vaněk, 86. Juřena.
Žluté karty: Velner - Škuta, Gill.
Diváci: 220.

Sestava: Sabela - Klimek P., Bernatík, Gill, Anastazovský - Reichl, Czyž (84. Korč), Škuta, Miko - Punčochář (59. Hanusek), Šuster (72. Novotný).

"A" mužstvo podlehlo ve Vřesině domácímu Baníku U21, co se skóre týče, jednoznačně 4:0. Obraz hry ale výsledku zcela neodpovídal a Lokomotiva opět, jako se již stává tradicí, doplatila na neproměňování šancí. Bez vstřeleného gólu se vyhrát nedá.

Lokomotiva nastoupila do utkání velmi aktivně a od úvodu se šance počítaly pouze na naší straně. Tu první měl na kopačce Miko ale jeho táhlou střelu domácí brankář Hlaváč skvěle kryl. V druhé, po zaváhání domací obrany se řítil sám na branku Punčochář ale v poslední chvíli mu míč špatně odskočil a tak branku přestřelil. Další velkou šanci měl Škuta, který se dostal po rozehraném rohovém kopu k odraženému míči a jeho přízemní střela levou, lízla tyč domácí svatyně. Vzápětí dostala Lokomotiva výhodu přímého volného kopu z nebezpečné vzdálenosti, bomba Klimka šla ale bohužel jen do míst, kde stál připravený Hlaváč, který vyrazil míč na roh. A tak přišel šok. Ve třiadvacáté minutě vystřelil Vrťo, Sabela skákájící míč neudržel a dorážející Musiol již měl snadnou úlohu - 1:0. V pětatřicáté minutě přidal stejný hráč druhý a opět štastný zásah. Po rohu Sabela míč vyboxoval na hranici šestnáctky, domácí Velner se do něj opřel a střelu mířící vedle tečoval Musiol do branky - 2:0. Prakticky vzápětí se mohli naši hráči dostat zpět do zápasu a snížit. Punčochář ale v obrovské šanci, trefil pouze stojícího obránce v opuštěné brance domácích.

Hned na začátku druhé půle zmrazil naše naděje na bodový úspěch z tohoto utkání Vaněk, který se pěkně trefil do šibenice - 3:0. Domácí, uklidnění třígolovým vedením, poté začali více kontrolovat hru a dostávali se i do šancí. Jejich čtvrtou branku mohl přidat Ferenc ale mířil jen do tyče. Jiskřičku naděje mohl v 77. minutě vykřesat Hanusek, když byl po faulu na něj samotného, odpískán pokutový kop. Hanusek jej ale neproměnil - nastřelil tyč. Chtělo by se říci, co víc by už hráči chtěli? Domácí se pak přece jen dočkali i čtvrté branky. V 86. minutě se k míči dostal na trávník čerstvě příchozí Juřena a po pár sekundách pobytu na hřišti svou šancí nepohrdl a překonal Sabelu a upravil na konečných 4:0. Mladí hráči Baníku U21, tak mohli po roce stráveném v divizi, oslavit postup zpět do MSFL.