FC Elseremo Brumov - Lokomotiva 1:0 (1:0)

Branka: Strnad
ČK: Gill
Diváci: 132

Sestava: M. Sabela - P. Klimek, Gill, Bernatík, Zielonka - Miko, Škuta, Dittrich, Reichl - Lukan (Punčochář), Šuster

Naši fotbalisté byli nuceni sehrát utkání 22. kola v Brumově na příkaz ČMFS, již minulou středu. Hrálo se na velmi malém hřišti s umělou trávou, která byla ale velmi nekvalitní. Tyto aspekty jednoznačně vyhovovaly domácímu mužstvu, jehož hlavní předností byla spíše bojovnost než kombinační hra.

První velkou šanci utkání si vytvořili domácí, když přízemní centr nedokázal nabíhající domácí útočník usměrnit mezi 3 tyče a poslat Brumovské do vedení. To se povedlo až Strnadovi, který vyhrál souboj s vyběhnuvším Sabelou a pak měl již do prázné branky snadnou úlohu. První velkou šanci našeho týmu spálil Šuster, kterého vyslal do úniku dalekonosnou hlavičkou Bernatík, obhodil si obránce ale finální střelu namířil pouze do gólmana domácích. Ten byl hrdinou okamžiku i o pár minut později, kdy po pěkné kombinaci našich hráčů vytáhnul parádním zákrokem střelu Lukana, která měla gólové parametry.

Ve druhém poločase se spustil na Brumovskou umělku déšť, což ještě ztížilo hrací podmínky. Na hráčích byla vidět velká snaha udělat něco s nepříznivým stavem ale po hříchu si nedokázali z tlaku vypracovat příliš nadějných situací. Vyrovnání měl ve druhé půli na kopačce snad pouze střídající Punčochář, jenž si ve vápně zpracoval na prsa centr Dittricha a jeho následná střela z otočky jen těsně minula levou tyč domácí branky. Na druhé straně mohl pojistit tři body pro Brumov domácí útočník, který postupoval z boku sám na Sabelu ale těsně minul. To ho ale v součtu mrzet nemuselo, jelikož jeho tým nakonec stejně zvitězil. Těsně po skončení zápasu, ještě uviděl červenou kartu obránce David Gill, který si neodpustil určitý slovní doprovod směrem k sudímu a může tak očekávat delší distanc.

Toto předehrané utkání znamená, že o velikonočních svátcích mají naši fotbalisté volno a představí se fanouškům až 30. dubna v souboji se Šumperkem v domácím prostředí.

Lokomotiva - Slavia Orlová-Lutyně 1:1 (1:1)

Branky: 9. P. Klimek - 23. Kopel
Rozhodčí: Hess
ŽK: 3:2 (Zielonka, Šuster, Hanusek)
Diváci: 200

Sestava: Hájek - P. Klimek (46. Lukan), Reichl (75. Hanusek), Bernatík, Anastazovský - Miko, Dittrich, Škuta, Zielonka - Šuster (84. Kajfosz), Punčochář

V krásném slunečném sobotním odpoledni jsme přivítali v regionálním derby orlovskou Slavii, která potřebuje v boji o záchranu body jako sůl. První půle patřila našim hráčům, kteří se od jejího začátku pustili bez respektu do velmi přes zimní přestávku posíleného soupeře. Nejprve se zastřeloval Dittrich ale jeho rána mířila vedle. Lepší možnost dostal v 6. minutě, kdy se postavil k přímému volnému kopu ze 20 metrů ale bohužel trefil pouze orlovskou zeď. Podobná situace se opakovala v 9. minutě, jen z trochu větší vzdálenosti. Míč si postavil pro změnu Klimek a jeho následná výstavní dělovka zapadla k tyči - 1:0. V 18.minutě to již mohlo být o dvě branky. Dittrich posadil míč z rohového kopu na hlavu Punčocháře ale jeho hlavička pouze zazvonila o břevno branky hostí. O chvíli později se řítil do šance opět Punčochář, jemuž chyběl k míči před vyběhnuvším brankářem Szarowskim snad jen krok. A tak místo dvougolového vedení přišlo vyrovnání. Urban vyhrál hlavičkový souboj, čímž poslal balón na zadní tyč, kde stál osamocený Kopel a ten rozvlnil síť - 1:1. Strhnout vedení na naši stranu mohl ještě do přestávky Miko. Obléhání naší branky skončilo dlouhým odkopem na Šustera, který mu pohotově přihrál do vyložené šance ale slovenskému záložníkovi zlikvidoval gólové zakončení skvělým zákrokem Szarowski. Minutu před koncem první půle ještě zkoušel štestí dalekonosnou střelou Klimek ale Szarowski stál opět na správném místě.

Druhá půle už nepřinesla na naší straně kromě několika nadějných pozic žádnou tutovou příležitost, zato slávisté se prezentovali daleko nebezpečněji než v poločase prvním. 66. minuta byla ve znamení přímého volného kopu Mika, jehož střelu tečoval Punčochář ale vedle. Chvíli na to se ocitl ve velmi dobré pozici hostující Kopel ale svou hlavičku namířil jen do boční sítě. Zanedlouho musel své brankářské umění ukázat Hájek, když skvěle vykopnul nebezpečnou střelu Kopla a dorážka poté mířila naštěstí nad. V 78. minutě si naskočil na centr Mika čerstvý muž na hřišti Hanusek ale s jeho hlavičkou si Szarowski bez větších problémů poradil. Další vyloženou šanci Orlové spálil v 83. minutě Limanovský, jenž rozvnil k úlevě našich fanoušků jen boční síť. Utkání vysoké úrovně tedy skončilo zaslouženou remízou. Lokomotiva i přes ztrátu dvou bodů respektive ziskem jednoho, uhájila i díky ostatním výsledkům tohoto kola, 3. místo v divizní tabulce.