Review: FK Mikulovice - Lokomotiva Petrovice 0:2

Rozhodčí: Viščor
Žluté karty:
Diváci: 150

Sestava: Sabela - P.Klimek, Bernatík, Gill, Kumpán - Miko (38.Škuta), Dittrich, Czyž, Reichl - Lukan (88.Funiok), Šuster

Nově zformovaný fan-club Lokomotivy mohl v pozápasové děkovačce s hráči oslavit tři body poté, co naši hráči zvítězili brankami Czyže a Šustera v Mikulovicích 2:0.

Utkání mělo náboj toho, že případný vítěz se mohl udržet v těsném kontaktu s čelem tabulky. Do zápasu nemohl na naší straně nastoupit zraněný Bielan, kterého čeká operace. Naopak se v sestavě překvapivě objevil mladý talent ze Závady Czyž. Utkání přineslo první šanci v 10.minutě, která hned přinesla gól. Reichl unikl po lajně domácí obraně, poslal prudký centr před branku, který poslal do sítě Czyž - 0:1. Lepší divizní debut v základní sestavě Lokomotivy si tento nadějný dorostenec asi nemohl přát. Za další dvě minuty se dostal do šance Miko ale v nadějné pozici přestřelil. Poté převzali iniciativu domácí, kteří se stále častěji objevovali před naší brankou. Vytvořili si dvě velké příležitosti, nejprve musel Sabela vytahovat hlavičku domácího útočníka, která poté ještě zazvonila o břevno. V další šanci se domácí hráč ocitl osamocen v čisté šanci před naší brankou avšak Sabela ho opět skvěle vychytal. Poté se opět připomněla i Lokomotiva, když Czyž vyslal krásnou přihrávkou do brejku Lukana, jehož následný centr poslal Miko hlavičkou těsně vedle. Posledně jmenovaný musel ve 38.minutě vynuceně opustit hřiště poté, co si odnesl zranění ze sporného zákroku ve vápně, po kterém se mohla pískat penalta v náš prospěch. Píšťalka rozhodčího však zůstala němá. Před koncem poločasu ještě Škuta vyslal pěknou kolmici na Lukana, tomu však v poslední chvíli míč vykopl vyběhnuvší gólman domácích.

Začátek druhé půle nám opět vyšel na jedničku, když v 50.minutě Lukan našel svým centrem v pokutovém území neobsazeného Šustera, jenž opět rozvlnil síť v domácí brance - 0:2. Hned nato však mohli domácí snížit, domácí utóčník ale opět ztroskotal na skvěle chytajícím Sabelovi. Lokomotiva se s postupujícím časem soustředila na obranu a čakala na rychlé brejky do otevřené obrany domácích. Mikulovičtí fotbalisté se sice snažili s výsledkem něco udělat ale jejich snaha nevedla k valnému úspěchu, která buď ztroskotala na naší pevné obraně nebo na v posledních zápasech nepřekonatelném Sabelovi. V 68.minutě to mohlo být už o tři branky, když se hnal na domácí branku Šuster, před obráncem si přehodil míč na levačku a technickou střelou trefil břevno! Další rychlý brejk nevyužil Lukan, který mohl zakončovat sám ale rozhodl se pro přihrávku lépe postavenému Šusterovi, jenž by dával do prázné branky. Jeho finální centr však skončil pouze v rukavicích gólmana domácích. Pět minut před koncem ještě spálil velkou šanci opět Lukan, poté co dostal přihrávku do volného prostoru od Dittricha, postupoval sám na branku ale tu přestřelil. Pro Lukana tak zůstala Mikulovická branka zakletá a nenávazal tak střelecky na hattrick proti stejnému soupeři z domácího utkání. To však vadilo po skončení utkání našim hráčům i fanouškům zcela jistě nejméně, jelikož to nejdůležitější a to zisk důležitých tří bodů se totiž povedlo.