Review: Lokomotiva - FK Mohelnice 2:0 (0:0)

Žluté karty: 3:3
Rozhodčí: Slaný - Vojkovský, Galásek
Diváci: 105

Sestava: Sabela - Reichl, Gill, Bernatík, Bielan - Miko, Dittrich, Czyž, Anastazovský - Punčochář, Hanusek (78. Šuster).

Hráči Lokomotivy konečně obuli střelecké kopačky a po více než 360 minutách se opět mohli radovat z gólů, které přinesly vítězství znamenající jistotu záchrany soutěže.

Mohelničtí, kteří to mají se záchranou soutěže velmi "nahnuté" nastoupili proti našim hráčům bez respektu a zvláště v první půli byli více než vyrovnaným soupeřem. Úvod ale pařil našim hráčům. V první vážnější šanci se ocitl Dittrich ale jeho střela z voleje mířila pouze do rukavic pozorného brankáře. V další šanci se pokoušel Hanusek přelobovat brankáře hostí, bohužel míč skončil na horní síti. Poté ještě dobře pálil Punčochář ale Večeř ho vychytal. A tak přišly chvíle aktivně hrajících Mohelnic. Ve 22. minutě musel Sabela vytáhnout bravurní zákrok proti šanci jejich útočníka, který volil razatní zakončení místo lobu, jinak by asi na tabuli svítilo skóre 0:1. Z následného rohového kopu se zrodila nebezpečná hlavička mířící těsně nad. Ve 41.minutě se z boku řítil na branku hostující útočník, jemuž Bernatík v poslední chvíli skluzem vykopl míč na rohový kop. Po jeho rozehrávce se k míči dostal Kvasničák a ten naštěstí ani nadvakrát nedokázal ve velké šanci rozvlnit síť za Sabelovými zády.

Do druhé půle nastoupili naši hráči viditelně s jěště větší chutí prolomit konečně střelecké prokletí. Snažil se o to zejména Hanusek, který nejprve v 50. minutě nedokázal zužitkovat dobrý centr Mika a mířil pouze vedle, zanedlouho poté opět po přihrávce Mika mířil pro změnu nad. Do třetice se mu to ale k radosti všech domácích fans povedlo. Na hranici velkého vápna si zpracoval přihrávku Dittricha, hezky obešel obránce a střelou po zemi k tyči otevřel skóre utkání - 1:0. Hosté mohli vzápětí srovnat krok z přímého volného kopu, to by ale v naší brance nesměl stát skvělý Sabela, jenž střelu mířící do šibenice vyrazil. Poté se stalo něco, na co fanoušci čekali celé jaro - podařilo se vstřelit druhý gól v zápase. Na centr Mika z rohového kopu si naskočil Punčochář a hlavou trefil přesně - 2:0.  S blížícím se závěrem se i hosté, kterým průběžný stav notně komplikoval boj o záchranu, dostali k šancím, zejména pak Masopust, kterého ale dvakrát skvěle tváří v tvář vychytal Sabela. Obě tyto velké šance se zrodily v 84. minutě, nutno podotknout, že při té druhé musel jěště Sabelovi vypomoct na brankové čáře Bernatík, který zblokoval dorážku mířící do opuštěné branky. Definitvně zlomit odpor hostí mohl v 89. minutě Punčochář, jeho technickou střelu ale Večeř vyškrábnul na roh. Lokomotiva vedení udržela a připsala si důležité tři body do tabulky.