Review: Lokomotiva - FK SAN-JV Šumperk 1:1

Branky: 44. vlastní Skopal - 48. Pobucký
Rozhodčí: Bečica - Lalík, Latoň
Žluté karty: 1:1
Diváci: 132

Sestava: Hájek - Zielonka (77. Bielan R.), Bernatík, Anastazovský, Klimek P. - Reichl, Dittrich, Czyž, Škuta - Lukan (86. Kajfosz), Šuster

Od úvodního hvizdu rozhodčího Šumperk ovládl hřiště. Již v 1.minutě musel Hájek likvidovat nebezpečnou hlavičku hostujícího útočníka. Další výborný zákrok musel za okamžik předvést proti střele Pobuckého. Vrcholem úvodního náporu hostí byla 11.minuta, kdy Řežný napálil z 8 metrů břevno, od kterého se míč naštěstí odrazil před brankovou čáru. Naši hráči se osmělili až po 15 minutách, kdy to zkoušel Reichl ale vystřelil nad. Šumperští i ve zbytku první půle drželi více míč na svých kopačkách ale žádný z náznaků svých dalších příležitostí nedokázali využít a tak z ničeho nic udeřilo na druhé straně. Ve 44. minutě Lukan poslal z pravé strany prudký centr do vápna, který tečoval hostující Skopal a míč zapadnul ke vzdálenější tyči do sítě - 1:0. Naši hráči tedy odcházeli do kabin povzbuzeni "gólem do šatny".

Bohužel již po třech minutách druhé půle jsme o vedení přišli, když se v šestnáctce prosadil Pobucký, proti jehož střele neměl Hájek šanci - 1:1. Inkasovaný gól však jakoby hráče nabudil a ti začali dělat hostující obraně mnohem větší starosti než v první půli. V 58. minutě se vřitil do šance Šuster ale ze 16 metrů nedokázal brankáře hostí Šaba prostřelit. Za okamžik pálil Lukan, jehož rána byla zblokována ale míč se odrazil k volnému Reichlovi a jeho další dělovka jen těsně prosvištěla kolem levé tyče. 74. minuta přinesla největší tutovku našeho týmu na strhnutí vedení na svou stranu. Škuta parádně zatáhnul balón, obešel dva protihráče a předložil jej do prostoru penalty Šusterovi, jehož zakončení ale výborný Šabo za svá záda nepustil. Naši si pak vytvořili ještě jednu velmi dobrou příležitost, když se v 78. minutě dostal k odraženému míči Lukan ale svoji pěknou střelu z voleje namířil pouze do míst kde stál gólman Šabo. Tyto šance nás mohly nakonec ještě velmi mrzet, naštestí ani mexičan s italskými předky ve službách Šumperku Antonio Roveroni Neto svou velkou šanci v samotném závěru nevyužil. Lokomotiva se tak i po tomto kole udržela na 4. příčce divizní tabulky.