Review: Lokomotiva Petrovice - FK Real Lískovec 2:1

Branky: 53.Miko, 85.Šuster - 28.Čerňák z pen.
Rozhodčí:
Žluté karty: 3:2
Diváci:

Sestava: Sabela - Bielan (74.Giňa), Bernatík, Gill, Kumpán - Reichl, Dittrich, Škuta, Miko - Lukan (81.Jurygáček), Šuster (89.Klimek)

Lokomotiva Petrovice porazila "lískovecký" Real Madrid 2:1, po výborném výkonu zvláště ve druhém poločase. Utkání nabídlo oboustranně kvalitní fotbal, se spostou šancí a velmi zajímavým průběhem.

Již v první minutě, dostali hosté výhodu přímého volného kopu z nebezpečné vzdálenosti, Sabela však dobrou Šrámkovu střelu chytil. O první vážný rozruch před brankou hostí se postaral ve 4.minutě Šuster, jenž z pěti metrů z otočky přestřelil. Ve 14.minutě stvořili lískovečtí situaci při níž se míč různě odrážel v malém vápně před naší brankou, naštestí jej jeden z našich hráčů stihnul odvrátit na roh. Ihned po jeho rozehrání se dostal míč k Holému, který dělovkou trefil pouze před bránou stojícího vlastního hráče, jenž v této chvíli suploval roli Sabely. V 19.minutě hosté odvrátili centrovaný míč do vápna pouze k volnému Mikovi, který dobrou dělovkou k naší smůle trefil pouze brankáře, jenž míč vyrazil a s následnou další střelou Škuty si Dittert opět poradil. Ve 28.minutě přišla nepřehledná situace před naší brankou ve které fauloval Bernatík a byl nařízen pokutový kop. Ten bezpečně střelou k tyči proměnil Čerňák - 0:1. V další šanci se Real ocitl o chvíli později, dobrou střelu Sabela vyrazil pouze před sebe a Gill musel v poslední chvíli před dobíhajícím útočníkem uklidit míč na roh. Skóre se mohlo měnit jěště těsně před koncem první půle, kdy centr Škuty lízl hlavou Šuster a míč mířící do branky skvěle vytáhnul na roh gólman Dittert.

Do druhého poločasu nastoupili naši hráči s velkým odhodláním zvrátit nepříznivý vývoj utkání a vytvořili si od začátku velký tlak. V 50.minutě se ocitl ve vyložené šanci Reichl ale jeho rána z voleje mířila nad. Za tři minutky bylo vyrovnáno, do balónu se z 25 metrů opřel Miko jehož nádherná střela levačkou vymetla pavučiny v šibenici Dittertovy brány - 1:1.V 55.minutě si naši hrači vytvořili další obrovskou šanci, kdy se vřítil do pokutového území Reichl překonal i gólmana ale míč mířící do branky, v poslední chvíli vykopnul obránce hostí. V těchto chvílích připomínal obraz hry hru kočky s myší. Hosté se vymanili z nepřetržitého tlaku v 62.minutě kdy jejich útočník unikl naší obraně, míč si však dal daleko od nohy, načež jej vybehnuvší Sabela chytil. V 72.minutě odcentroval Šuster ale k volnému Lukanovi, který se již chystal hlavou zakončit se míč těsně nedostal, hosté odvrátili na roh. O chvíli později přišel dlouhý míč do pokutového území a obránce hostí si dal málem hlavou vlastní gól, míč mířil těsně vedle tyče. Lískovec dal o sobě naposledy vědět po brejku Holého který mířil sám na Sabelu ale ten ho bravurním zákrokem vychytal. Pět minut před koncem přišlo rozhodnutí, centr střídajícího Giňi se šťastně odrazil od Šustera do branky - 2:1. Pojistku mohl vzápětí přidat vystřídavší dorostenec Jurygáček, který se po přihrávce Šustera pěkně ve vápně obtočil kolem obránce a jeho následnou střelu skvělým zákrokem Dittert kryl. Hosté se již na nic vážnějšího v nastaveném čase nezmohli a tak tři body zůstaly v Závadě.