Review: Lokomotiva - SK Kravaře 5:1 (3:0)

Branky: 34., 41., 55. a 81. Hanusek, 5. Miko - 58. Buchta
Rozhodčí: Hanák
Žluté karty: 2:4
Diváci: 125

Sestava: Sabela - Bielan, Bernatík, Gill, Anastazovský - Reichl (81. Korč), Dittrich, Škuta, Miko (81. Czyž) - Hanusek, Punčochář (59. Šuster).

Lokomotiva zvládla poslední zápas sezóny a porazila Kravaře s přehledem 5:1. Tento výsledek tak zajistil svěřencům trenérů Kohuta a Poledníka konečné čtvrté místo v tabulce divizní soutěže, čímž tento tým vyrovnal historicky druhé nejlepší umístění závadského fotbalu. Čtvrtého místa v divizi už dosáhla v sezóně 2002/2003 parta kolem hráčů Pikonského, Benefiho, Wojnarovského, Cirkla aj.

Od úvodního hvizdu rozhodčího dominovali na hřišti naši hráči. Už v páté minutě se prosadil střelou k tyči Miko a otevřel účet utkání. Poté následoval festival zahozených šancí, až se ve čtyřiatřicáté minutě zapsal na listinu střelců utkání, další pěknou střelou Hanusek. Po úniku v jednačtyřicáté minutě přidal stejný hráč pojistku na 3:0 a do kabin se tak šlo, dá se říci, za rozhodnutého stavu.

Pár minut po startu druhé půle završil Hanusek čistý hattrick a potvrdil tak svou skvělou formu z posledních několika utkání. Z ojedinělé akce se podařilo v 75. minutě vstřelit také čestný gól hostům, když se po rohovém kopu prosadil hlavičkou s pomocí břevna Buchta. Povedený útočný zápas z naší strany, který se domácím fanouškům musel po jarním gólovém strádání velmi líbit, završil v jednaosmdesáté minutě opět kanonýr Hanusek, jenž tak ustanovil konečné skóre na 5:1. Jedná se o nejvyšší vítězství Lokomotivy v sezóně 2010/2011.

Díky čtyřem vstřeleným gólům z tohoto utkání se stal Hanusek nejlepším střelcem mužstva s osmi góly, před Šusterem, který dal gólů šest. Pět branek má na kontě Lukan, tři Miko a dvě Punčochář. Po jedné vstřelili Bielan, Czyž, Dittrich, Gill, Klimek Pavel a Reichl.