Review: Lokomotiva - Valašské Meziříčí 0:1 (0:0)

Žluté karty: Czyž, Bernatík
Rozhodčí: Osička - Jahoda, Kondler
Diváci: 130

Sestava: Sabela M. - Škuta, Bernatík, Bielan, Klimek P. - Lukan (64. Zielonka), Dittrich, Czyž (84. Korč), Miko - Punčochář, Šuster

Lokomotiva poznala na jaře již počtvrté hořkost porážky a poprvé padla na vlastním hřišti. Přestože celková hra mužstva nebyla špatná, tak neschopnost vstřelit branku i z těch nejvyloženějších šancí začíná být enormní.

Už v 5.minutě se v dobré pozici ocitl Lukan, kterému pěkně přihrál patičkou Punčochář, ale bohužel si následně ukopl míč daleko od nohy. Hosté se poprvé připomněli v 15. minutě ale dobrá přízemní střela mířila naštěstí vedle. V 18. minutě se do své první vyložené šance prodral Punčochář a jeho gólovou střelu stihnul obránce hostí tečí nadzvednout nad břevno. A tak málem následoval trest nedáš - dostaneš. Na druhé straně totiž velmi nebezpečně vypálil Baroš s jehož ránou si Sabela ve spolupráci s obráncem poradili a uklidili míč na roh. Z něj následně hlavičkoval Sovák jen těsně vedle. Dvě minutky před koncem poločasu, mohla dát Lokomotiva gól do šatny. Punčochář se ocitl sám před gólmanem Pospěchem, bohužel skákající míč napálil pouze nad.

Jak první poločas skončil, tak začal ten druhý. A opět hrál hlavní roli Punčochář, jenž znovu sám před gólmanem mířil prozměnu vedle. 50. minuta přinesla další dobrou možnost ke změně skóre, kdy Lukan po rohu Dittricha hlavičkoval těsně nad. A když ani v 65. minutě po centru Škuty netrefil hlavou Šuster odkrytou bránu, udeřilo z ničeho nic na druhé straně. V 74. minutě se Michálek ze zhruba 40 metrů opřel do míče a jeho nádherná bomba se odrazila od břevna na čáru a do sítě za překvapeného Sabelu. Tímto gólovým momentem by jistě nepohrdla ani TV NOVA ve svém sportovním zpravodajství jakožto "borcem na konec". Viditelně zaskočení hráči si již ve zbylých minutách utkání nedokázali z tlaku vytvořit žádnou gólovou šanci a po porážce 0:1 tak skončila jejich domácí neporazitelnost v této sezóně.