Review: SK Kravaře - Lokomotiva Petrovice 3:0

Rozhodčí: Slaný
Žluté karty: 4:2
Diváci: 234

Sestava: Sabela - Škuta, Gill, Bernatík, Giňa (64. Hanusek) - Miko, Bielan, Dittrich, Reichl - Šuster (76. Kumpán), Lukan

Hráči Lokomotivy se představili na půdě předposledního celku tabulky SK Kravaře. Po úvodním oťukávání, kdy se hrálo především ve středu pole, přišel očekáný nápor našich hráčů a šance se počítaly jen na naší straně. První přišla v 15.min. kdy Dittrich po centru našel hlavu Bielana, který však k naší smůle trefil pouze hráče stojícího vedle brankáře, následnou dorážku poslal Miko nad. Hned za minutku rozjela Lokomotiva akci na jejímž konci se řítil Šuster sám na brankáře avšak míč napálil pouze do něj. Ve 21.min. vyslal efektivní patičkou Lukan do šance Škutu, který předložil míč volnému Bielanovi na hranici velkého vápna, tomu však střela nesedla a míč skončil mimo 3 tyče. A jak už to tak bohužel v našich posledních zápasech bývá přišel z ničehonic trest. Domácí prakticky z první vážnější situace dali gól. Po centru ze standartní situace z prostoru kolem rohového praporku, míč proletěl pokutovým územím, odrazil se k nepokrytému Peterkovi, který už měl snadnou úlohu - 1:0. Ve 36. min. po zaváhání domácího hráče, vedl rychlý protiútok středem pole Šuster, v situaci 3 na 2 poslal míč do čisté šance Lukanovi jehož střelu po zemi však domácí brankář bravurním zákrokem chytil. Lokomotiva se mohla dočkat důležitého vyrovnání ještě v samém závěru, což by naše hráče jistě nakoplo. Minutu před vypršením první půle trefil Miko z 20 metrů svou slabší pravou nohou břevno domácí branky!
Do druhého poločasu nastoupili aktivněji domácí, jež se předvedli třemi nebezpečnými střelami v krátkém sledu na čež je na druhé straně napodobil Miko, jehož střela mířila těsně vedle levé tyče. V 56. min. opět udeřilo - Padych technickou střelou přehodil Sabelu a poslal domácí do nadějného dvou gólového vedení. Hráči Lokomotivy viditelně zaskočeni začali kupit další chyby. Za pouhé dvě minuty to mohlo být už 3:0, kdy zcela volný domácí útočník převzal míč na hraně ofsajdu a přízemní střelou trefil tyč. Skóre 3:0 ale přesto začalo svitit na světelné tabuli od 60. min. kdy po chybě Bielana na půlicí čáře, zakončil rychlý kontr Kravař svým druhým gólem v zápase Peterek. Domácí se tímto gólem pochopitelně zcela uklidnili, stáhli se do obrany a vyráželi k rychlým brejkům. V 71. min. zahrávala Lokomotiva přímý volný kop z ideální pozice 18 metrů avšak slaboučkou střelu Dittricha brankář v pohodě kryl. O tři minuty později předvedl krásnou individuální akci Lukan, prokličkoval se až na hranici šestnáctky ale následný projektil z jeho kopačky mířil opět nad. Poté se připomněli opět domácí ale rychlý brejk nezakončili přesně. Šest minut před koncem se naši hrači alespoň kosmeticky snažili upravit hrozivě vypadající skóre a protrhnout střeleckou smůlu. Jeden z nejaktivnějších v našem dresu Škuta uvolnil pěknou přihrávkou Dittricha jehož centr před bránu ale Hanusek špatně trefil a napálil pouze obránce domácích. V úplném závěru ješte potvrdil zmar našich útočných akcí opět Hanusek, který poté co Lukan po pravé straně proniknul do vápna a předložil mu balón do ideální pozice, trefil pouze boční síť.
Další zápas odehraje Lokomotiva opět venku, tuto sobotu v Orlové. Věřme, že se naši střelci v okresním derby probudí a začne jim to tam padat.