Tomáš Lincer

Vítejte na oficiálních stránkách fotbalového klubu

Sportovní areál naší TJ je od jejího založení stále stejně situován, ale jeho podoba se během minulých více jak 60 let podstatně změnila. Po záčátcích (viz sekce Historie)  byla v roce 1959 zahájena výstavba zděných šaten a klubovny. Tento objekt byl dostavěn a slavnostně otevřen v roce 1961. Součástí stavby byl i výkop studny a rozvod vody do koupelny mužstva.

V roce 1962 bylo vybetonováno taneční podium, dnes je na jeho půdorysu kryté venkovní posezení. V roce 1963 byla zahájena výstavba mládežnických kabin u vchodu do areálu a provedeno oplocení celého areálu. Všechny tyto akce byly provedeny našimi členy brigádnicky.

V roce 1975 ve spolupráci s tehdejším MNV v Petrovicích pod vedením p.Cholevy započala v rámci tehdejší akce "Z" nádstavba stávající budovy šaten a klubovny. Nádstavba byla ukončena a slavnostně otevřena 31.7. 1976. Naše TJ tím získala nově bufet, sociální zařízení, kuchyň a sál s kapacitou 80 osob. Rekonstrukcí vznikla také klubovna SSM. Z části kabin pro mládež vzniklo jedno garážové stání. Areál začal ještě více a lépe sloužit nejen ke sportovním, ale i společenským akcím v Závadě.

V roce 1983 došlo k vydrnovaní škvárových šestnáctek a hrací plocha byla celá travnatá.

V roce 1992 po ukončení činnosti SSM byla z klubovny vybudována samostatná šatna pro hlavní mužstvo. V letech 1995 až 1997 jsme provedli zásadní rekonstrukce WC, bufetu TJ a sociálního zařízení pro personál. V tomto období bylo provedeno i nové zábradlí kolem hrací plochy. V souvislosti s přechodem vytápění na plyn v roce 1997 byla provedena rekonstrukce prostor kotelny a vznikl sklad sportovního materiálu, nová prádelna a došlo ke zvětšení kabiny žáků.

Na konci minulého století se kvalita hrací plochy i díky zvyšující se intenzitě využívání hřiště stále zhoršovala a výbor TJ stál před zásadním rozhodnutím, zda hrací plochu rekonstruovat a jak po tuto dobu zajistit trénink a fotbalové soutěže družstev. Rozhodnutí padlo v zimních měsících roku 1998 a předcházelo mu úspěšné jednání s Pozemkovým fondem ČR a nájemcem pozemků za stávajícím hřištěm směrem k železniční trati p. Kondziolkou. Z jara roku 1999 jsme započali s budováním škvárové tréninkové plochy a ve spolupráci s firmou Arbor Moravia na své náklady vybudovali nové travnaté hřiště, které od jara roku 2000 převzalo funkci stávajícího hřiště.

V listopadu 1999 byla zahájena rekonstrukce hlavní hrací plochy a to stržením stávajícího povrchu a odstraněním konstrukcí zábradlí, branek a střídaček. Účelem rekonstrukce bylo podstatné zkvalitnění a zvětšení hrací plochy a její ochrana před běžnými povodněmi. Obsahem rekonstrukce bylo provést nové odvodnění plochy včetně svodu do nádoby a přečerpávání do sousední vodoteče, návoz a vyrovnání podkladové plochy, položení automatických postřiků, návoz vegetační vrstvy, výsev trávníku a provedení vedlejších staveb jako nových střídaček, zábradlí, branek a sítí za brankami. Na celkové rekonstrukci se podílely firmy Arbor Moravia, Ekopark, MadeX, Sosna a syn a p. Vladislav Durczok.

Na nově zrekonstruovaném hřišti o rozměrech 104 x 68 m jsme první mistrovský zápas odehráli v březnu 2002 s SK Lipová (1:1). V témže roce jsme vybudovali posezení pro kameramana. O rok dříve jsme museli vybudovat novou kabinu pro rozhodčí včetně sprch ve vedlejší budově. Tyto požadavky byly spojené s naší účastí v divizi.

Staré hřiště, v pozadí roste náhradní hrací plocha
Zahájení rekonstrukce - podzim 1999
Pokračování rekonstrukce - jaro 2000
Rekonstrukce hlavní hrací plochy - jaro 2001
Na podzim roku 2000 jsme se společně s SDH Závada začali připravovat na dostavbu hlavní budovy. Probíhala likvidace drobných staveb, kácení stromů a rovnání povrchu na území budoucího staveniště. Účelem dostavby byla přístavba požární zbrojnice, rozšíření kapacity sálu na 150 osob, dobudování zázemí sportovní části a to posilovny, další koupelny, masážního centra, sauny včetně bazénku, WC v přízemí a klubovny se šatnou v 1. patře. K akci patří i provedení nového zastřešení a rekonstrukce okruhů vytápění stávající budovy. Investorem akce byla Obec Petrovice u Karviné. Akci zajišťovala firma SSKA, brigádnicky se na ni podíleli členové TJ a SDH a dostavba byla předána slavnostně do užívání jak TJ tak SDH 19.10. 2002.
Přístavba budovy - jaro 2002
V roce 2003 jsme instalovali sítě za zadní brankou vedlejšího hřiště a taktéž jsme realizovali venkovní posezení na jehož střešní konstrukci byl použit materiál z rozebrané střechy hlavní budovy. O dva roky později Obec Petrovice v areálu realizovala položení zámkové dlažby na plochu mezi venkovním posezením a hlavní budovou.

V roce 2008 došlo k modernizaci šatny "A" mužstva.
V roce 2010 jsme realizovali výstavbu nové moderní šatny pro hostující mužstva a taktéž instalovali světelnou tabuli o rozměrech 2x1 m na stožár do rohu hlavní hrací plochy.

Přesto, že podoba areálu ještě není definifivní je dnes v roce 2010 velmi dobrou vizitkou spolupráce Obce Petrovice u Karviné pod vedením starosty Ing. Trojka, TJ Lokomotiva Petrovice a SDH Závada a dobrým zázemím nejen pro činnost TJ a SDH, ale i pro širší společenské vyžití občanů obce.
Sobota 3. 8. 2013
Příprava
Lokomotiva - SK Stonava 6:0
Sobota 10. 8. 2013  16:30
MS Divize sk E - 1. kolo
Lokomotiva - 1. FC Viktorie Přerov

►Středa 17. 7. 2013
První posilou "A" mužstva v letní přestávce se stal čtyřiatřicetiletý zkušený záložník Zdeněk Holý, který přichází ze Sokolu Lískovec. Premiéru v našem dresu si odbyl v nevydařeném pohárovém utkání na půdě Vřesiny.

►Pondělí 22. 4. 2013
Brankář Ondřej Pacanovský dostal za vyloučení v Brumově od disciplinární komise FAČR trest na 8 soutěžních utkání. Svému týmu tak bude opět k dispozici až na konci května při utkání se Šumperkem.