Béčko bude jěště muset bojovat: Slavoj Petřvald - Lokomotiva "B" 3:2

"Béčko" Lokomotivy mohlo již o minulém víkendu slavit postup do okresního přeboru. K tomuto cíli stačilo uhrát remízu v přímém souboji na půdě jediného zbývajícího konkurenta - Slavoje Petřvald. Bohužel, nestalo se, "béčko" podlehlo svému soupeři 3:2 a o první příčku jěště bude muset bojovat.

Trenér Chybidziura měl před utkáním opět těžkou hlavu se skládáním sestavy, vzhledem k disciplinárním trestům a rozšiřující se marodce. Přesto se "béčko" od začátku utkání snažilo o podobnou hru jako v Záblatí, vycházet ze zajištěné obrany a sázet na rychlé protiútoky, což se téměř celou první půli dařilo. Na naší straně měl v první půli velkou šanci Niemiec, jenž dostal přihrávku do šestnáctky, zvolil střelu na bližší tyč, kterou bohužel brankář vyrazil. Domácí měli největší šanci po naší chybě v obraně, kdy však jejich hráč odkrytou branku přestřelil. Když už se zdálo, že se do kabin půjde za přívětivého bezbrankového stavu přišla tvrdá rána. V poslední minutě přišel centr do šestnáctky, následovalo nedorozumění mezi Lázničkou a Pučkem, kteří se srazili a hráč Petřvaldu měl již snadnou úlohu dopravit míč do sítě - 1:0. Tento moment mrzel o to víc, že Láznička musel odstoupit pro zranění kolene.

Špatný konec první půle vynahradil skvělý začátek půle druhé. Na trefu domácích totiž záhy odpověděl Niemiec, který se zorientoval ve velkém vápně a poslal míč ke vzdálenější tyči - 1:1. Jěště veseleji bylo za několik minut, kdy za nákopem mířil Niemiec, vyběhnuvší gólman domácích se srazil s vlastním obráncem Smětákem a míč nějakým odrazem "doklopýtal" do prázné branky - 1:2. Štěstěna se tak přiklonila i k našemu mužstvu a na tyto nešťasné situace tak bylo srovnáno. Sen o nadějném stavu však nevydržel příliš dlouho. Kolem 60. minuty dostal první vážnou trhlinu, kdy musel odstoupit další důležitý pilíř naší obrany Krul, pro výron kotníku. Petřvaldu se pak povedlo utkání otočit. Takřka totožné situace, akorát z opačných stran, po nichž domácí hlavičkovali za záda Pučka, znamenaly obrat ve skóre. Na vzniklou situaci již nedokázali naši hráči ve zbytku zápasu odpovědět. V závěru se jěště zranil po tvrdém střetu s domácím útočníkem Puček a přidal se na již tak početnou marodku mužstva.

V závěrečném domácím utkání proti Slovanu Havířov tak bude "béčko" muset vyhrát (vzhledem k předpokládamu snadnému vítězství Slavoje Petřvald nad "béčkem" Doubravy), aby si udrželo první postupovou příčku do okresního přeboru. Věřme, že i přes očekávanou absenci několika hráčů si Lokomotiva se svým soupeřem poradí.

Slavoj Petřvald - Lokomotiva "B" 3:2 (1:0)
Branky: Niemiec, vlastní