Béčko si z venkovního dvojutkání přivezlo bod a debakl

K prvnímu venkovnímu souboji s domácím Baníkem Rychvald nastupovalo béčko v okleštěné sestavě pouze s jedním náhradníkem. Předzápasové obavy se však ukázaly jako liché a béčko bylo domácím vyrovnaným soupeřem. Po poněkud nudnější první půli, kde stojí za zmínku vyložená tutovka Haase a nastřelené břevno domácími, přišla půle druhá, kde již bylo před oběma brankami mnohem rušněji a začaly padat i góly. Domácí se ujali vedení po rychlém brejku, když jejich hráč zakončil celou akci střelou po zemi k tyči - 1:0. Za béčko odpověděl hlavičkou po rohovém kopu Krul - 1:1. Bohužel tento stav nevydržel příliš dlouho. Takřka vzápětí, po rohu na straně druhé, dopravil míč do sítě na zadní tyči neobsazený hráč Baníku - 2:1. Naštestí se přece jen povedlo vyrovnat i podruhé. Haas dobře sledoval míč, který chtěl gólman odkopnout do bezpečí ale trefil jen tohoto našeho hráče, pro kterého již nebyl problém míč doběhnout a dorazit do opuštěné branky - 2:2. Béčko nakonec mohlo na poslední chvíli i zvítězit. Samostatný únik Niemiece v nastavení skončil zakončením do tyče domácí branky. Ihned poté sudí zápas ukončil.

Baník Rychvald - Lokomotiva "B" 2:2 (0:0)
Branky: Krul, Haas
Žluté karty: Paduch, Lincer
Diváci: 30

Sestava: Puček - Láznička, Krul, Pika, Lincer - Malíř, J. Hanusek (75. Sojka), Niemiec, D. Sabela - Paduch, Haas.

Druhý venkovní souboj s domácím Petřvaldem se hráčům vůbec nepovedl. Stejně jako "A" mužstvo o týden dříve schytalo i béčko šestigólový příděl a připsalo si nejvyšší prohru ve své čtyřleté historii. Již v 15. minutě si rozhodčí do svého notýsku zapisoval čtvrtý gól domácího mužstva a nebylo tak co řešit. Poté sice nápor Petřvaldu polevil, zřejmě i pod dojmem vysokého vedení, domácí však i tak stihli přidat ve druhém poločase dvě branky a zaokrouhlit tak skóre na rovný půltucet. Naše útočné snahy byly po celý zápas marné. Před derby se sousedním Interem Petrovice má tak béčko důvod k hlubokému zamyšlení. Příkladem jim v tomto ohledu může být áčko, které se po debaklu v Opavě rychle oklepalo a ve svém derby zápase s Karvinou uspělo.

TJ HEPO Petřvald - Lokomotiva "B" 6:0 (4:0)