Tomáš Lincer

Tomáš Lincer

Vítejte na oficiálních stránkách fotbalového klubu

Béčko udělalo důležitý krok: Slovan Záblatí - Lokomotiva "B" 1:3

Nervy drásající souboj byl k vidění v Záblatí, kde přijelo naše béčko hájit první příčku v tabulce. Domácí, aby udrželi velmi dobrou naději na první místo, potřebovali v tomto utkání bodovat, nejlépe vyhrát. Naše béčko by zase v případě vítězství udělalo velký krok k vytouženému postupu. Před zápasem nás však strašila nepříznivá bilance, jelikož jsme na tomto hřišti ve třech předchozích zápasech nedokázali uhrát ani bod.

Trenér Chybidziura poslal do zápasu ofenzivně laděnou sestavu 3-4-3, přesto to byli domácí, kteří byli od začátku aktivnější a starali se o rozruch před naší brankou. Už v 5. minutě spálil domácí útočník velkou šanci, když zcela sám před Pučkem netrefil branku. První vážný zásah do plánů Zablatí přišel po deseti minutách. Niemiec vybojoval u autové lajny zdánlivě ztracený míč, proniknul do šestnáctky a předložil míč volnému Haasovi, který si v takových situacích ví rady - 0:1. Zablatí se snažilo o rychlé vyrovnání stavu, naštěstí jim v tom v 16. minutě zabránilo břevno Pučkovy branky. O chvíli později mohlo udeřit opět na druhé straně, rozhodčí však gól v síti domácích neuznali pro údajný faul na brankáře. Domácí dál tlačili a do konce první půle se musel několikrát vyznamenat Puček, který v některých momentech na čáře doslova čaroval. První půle tak skončila nadějným vedením našeho mužstva.

Druhá půle ale nezačala pro naše barvy dobře. Zhruba po osmi minutách byl vyloučen po druhé žluté kartě Bizyk. Jeho zákroky sice karetní fauly byly ale toto vyloučení mrzelo o to víc, že za podobné zákroky na straně druhé, karty uděleny nebyly. Bylo tak jasné, že tlak domácích jěště vzroste a naše mužstvo se od tohoto momentu soustředilo hlavně na obranu a vyráželo do rychlých brejků. Jeden takový brejk přišel okolo 60. minuty, kdy se prosadil Funiok a zvýšil z našeho pohledu na 2:0. Záblatí, které pochopitelně s postupujícícm časem otevíralo zadní vrátka, tak nabízelo další šance. Novotný šel sám na branku, bohužel svým lobem nedokázal gólmana přehodit. To nás však nemuselo příliš dlouho mrzet, jelikož třetí gól přece jen přišel. Niemiec se opět jako v první půli prosmýkl po postranní čáře (podobně jako Luis Suarez při úvodním gólu Liverpoolu do sítě Chelsea v nedávném ligovém utkání), obešel dva hráče a předložil míč nabíhajícímu Sabelovi, který prostřelil vše co mu stálo v cestě - 0:3. Stejný hráč byl o chvíli později jasně zkosen ve vápně domácích, píšťalka sudího však k našemu zděšení zůstala němá. Domácí vykřesali jiskřičku naděje deset minut před koncem, kdy nejprve snížili na 1:3 a překonali dosud nepřekonatelného Pučka a hned poté jěště dostali výhodu dvou mužů v poli. Sudí totiž vyloučil Funioka bez předchozího napomínání, za faul ocenitelný max. žlutou kartou. Naši hráči ale nechali na hřišti srdce, i zbytek utkání skvěle odbránili a Záblatí si tedy na Lokomotivu nepřišlo ani proti devíti. Utkání tak skončilo vítězstvím béčka 3:1.

Béčko tak tímto odskočilo v tabulce Zablatí na pět bodů a před druhým Petřvaldem si udrželo čtyřbodový náskok. Ve zbývajících třech kolech tak stačí k jistotě postupu uhrát 5 bodů. Přičemž dva největší konkurenti našeho mužstva ještě hrají spolu a můžou se tak vzájemně obrat o body. Béčko si zaslouží za předvedený výkon v Záblatí velkou pochvalu. Hráči utkání takticky velice dobře zvládli, hráli jako tým a celý zápas odjezdili doslova "po zadku". Z čehož plynuly i červené karty, které nebyly důsledkem zákeřnosti, nýbrž přemotivovanosti a velké vůle vyhrát. S nadsázkou by se dalo toto utkání přirovnat k nedávnemu souboji v lize mistrů Barcelona - Chelsea, kdy oslabení hosté taktéž díky skvělé obraně a útočné efektivitě uhráli výborný výsledek. :) Teď už jen zbývá neusnout na vavřínech a potvrdit skvělou výchozí pozici v závěrečných třech utkáních.

Slovan Záblatí - Lokomotiva "B" 1:3 (0:1)
Branky: Haas, Funiok, D. Sabela
Žluté karty: 3:5
Červené karty: Bizyk, Funiok
Diváci: 30

Sestava Loko: Puček - Kostura, Pika, Krul - Komínek (70. Brodňan), Bizyk, Novotný, D. Sabela - Niemiec, Funiok, Haas (46. Láznička).
            
21.05.2012 16:06:58
lin.zi
Sobota 3. 8. 2013
Příprava
Lokomotiva - SK Stonava 6:0
Sobota 10. 8. 2013  16:30
MS Divize sk E - 1. kolo
Lokomotiva - 1. FC Viktorie Přerov


►Středa 17. 7. 2013
První posilou "A" mužstva v letní přestávce se stal čtyřiatřicetiletý zkušený záložník Zdeněk Holý, který přichází ze Sokolu Lískovec. Premiéru v našem dresu si odbyl v nevydařeném pohárovém utkání na půdě Vřesiny.

 

►Pondělí 22. 4. 2013
Brankář Ondřej Pacanovský dostal za vyloučení v Brumově od disciplinární komise FAČR trest na 8 soutěžních utkání. Svému týmu tak bude opět k dispozici až na konci května při utkání se Šumperkem.

© Copyright 2010-2012 Tomáš Lincer
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one