Do třetice remíza: Slavičín - Lokomotiva 1:1

Lokomotiva byla blízko prvnímu vítězství v sezóně ale nakonec uhrála potřetí za sebou remízu 1:1. Naši hráči odehráli na půdě z třetí ligy sestoupivšího Slavičína víc než vyrovnaný zápas, o čemž svědčily i reakce domácího obecenstva, které bylo z průběhu utkání značně rozčarováno.

Trenér Poledník se musel opět obejít o špílmachra Dittricha, pouze na lavičku pak usedl Hanusek. Během první půle se toho moc zajímavého neudálo. Velmi dobře fungující obrana na čele se zkušenými Gillem, Bernatíkem a Bielanem, domácí do šancí nepouštěla, no na opačné straně byla situace podobná. A když už se Slavičín do své jediné šance první půle dostal, pozorný Sabela si poradil. Výsledkem naší snahy v prvním poločase byla pouze série rohových kopů. Hra se rozhýbala až ve druhé půli a přišlo i více šancí na obou stranách. Jednu nejdříve spálili domácí, poté co v šestnáctce Buzek nešťastně zpracoval míč pro jejich útočníka proti jehož gólové střele výborně zasáhl Sabela. Ve středu zálohy se opět velmi dobře prezentoval aktivní Škuta, jenž vysunul do šance Reichla, který se zjevil sám před brankářem ale v poslední chvíli mu do zakončení skočil obránce. Poté se dostal "ke slovu" Miko, krásně vystřelil a domácí gólman měl plné ruce práce, aby jeho střelu vytáhl na rohový kop. V 84. minutě přišel moment, který rozjásal naše fanoušky. Na hranici vzdálenosti dvaceti metrů se do míče opřel Škuta a parádně se trefil. Gólman domácích si sice na míč šáhl ale v cestě do sítě mu zabránit nedokázal. Bohužel vedení vydrželo pouhé tři minutky. V 87. minutě vyrovnal hlavičkou Otépka. Nakonec mohlo být ještě hůře; Slavičín si v poslední minutě vytvořil obrovskou šanci strhnout vedení na svou stranu ale domácí hráč odkrytou branku přestřelil. Možnost vybojovat premiérové tři body v nové sezóně, budou hráči mít v sobotním domácím utkání, kdy hostíme Real Lískovec.

FC TVD Slavičín - Lokomotiva 1:1 (0:0)
Branky: 87. Otépka - 84. Škuta
Žluté karty: 3:1
Rozhodčí: Podaný
Diváci: 170
Sestava: M. Sabela - Buzek, Gill, Bernatík, Bielan - Reichl, Škuta, Koper, Miko - Urban (72. Hanusek, 90. Kumpán), Šuster (82. Langer).