Do třetice Valmez padl: Lokomotiva - TJ Valašské Meziříčí 2:0

Ve vedru sobotního odpoledne přivítala Lokomotiva na svém hřišti TJ Valašské Meziříčí, tedy mužstvo, které v předchozích dvou ročnících divize nedokázala na domácím hřišti ani jednou zdolat. Úvod utkání nenasvědčoval tomu, že by se na této bilanci mělo něco změnit. Hosté byli aktivnější a už v první pětiminutovce dvakrát vyzkoušeli pozornost Sabely, přičemž ten musel při druhém pokusu vytasit akrobatický zákrok. Až po dvaceti minutách se hráči začali probouzet a rušno začalo být před brankou hostí. Ve 21. minutě hlavičkoval osamocený Hojdysz z pěti metrů pouze do středu branky a připravené náruče gólmana Štěpána. Ve 23. minutě to byl opět Hojdysz, kdo svou bombou provětral rukavice Štěpána, po jehož zásahu míč skončil těsně vedle tyče. Poté to zkoušel neméně pohlednou pumelicí Škuta, která kdyby šla jen kousek níže, zřejmě by skončila v šibenici branky hostí. Ve 43. minutě do třetice spálil velkou šanci Hojdysz, když po rychlém brejku našeho týmu a vybídnutí Dittrichem, střílel z otočky opět k naší smůle pouze doprostřed branky.

Po změně stran jsme se dočkali vytouženého vedení. Hráči bojovali, tlačili se před branku Valašského Meziříčí a byli za to odměněni. V 64. minutě unikl svým typickým průnikem po straně Reichl, naservíroval míč před branku nabíhajícímu Urbanovi, který již neměl problém poslat míč do sítě - 1:0.  Druhý gól mohl přidat vystřídavší Koper, brankář Štěpán byl ale proti a jeho zakočení vykopl na rohový kop. Pojistka nakonec přeci jen přišla a podobala se prvnímu gólu, akorát z opačné strany. Nowinski zatáhl balón, poslal přízemní centr před branku na na zadní tyč nabíhajícího Hojdysze a ten se stejně jako jeho útočný kolega Urban v této situaci nemýlil - 2:0. To byl také konečný výsledek utkání.

Lokomotiva - TJ Valašské Meziříčí 2:0 (0:0)
Branky: 64. Urban, 82. Hojdysz
Rozhodčí: Richtár - Santarius, Těšina
Žluté karty: Z. Kadlčák, Kempný - Michálek, Výmola
Diváci: 105

Sestava: M. Sabela - Kubiena (56. Kempný), Gill, Bernatík, Nowinski - Z. Kadlčák, Škuta (46. Koper), Dittrich, Reichl - Hojdysz, Urban (75. M. Ruisl)