Tomáš Lincer

Tomáš Lincer

Vítejte na oficiálních stránkách fotbalového klubu

Domácí dvojzápas zvládla Lokomotiva napolovic

Ve středeční předehrávce 15. kola divizní soutěže jsme přivítali na svém hřišti lídra průběžné tabulky z Přerova. Vyrovnaný první poločas utkání nenabídl příliš oku lahodící podívanou. Hrálo se zejména ve středu hřiště a kromě několika rohových kopů na obou stranách bylo zajímavých situací před brankami poskrovnu. Na naší straně měl asi jedinou a nejvážnější příležitost už v 5. minutě, po vysunutí Hojdyszem, Miko ale svou levačkou branku o pár decimetrů přestřelil.

To druhá půle přinesla mnohem více zajímavých momentů, hlavně díky tomu, že Lokomotiva si vytvořila takřka permanentní tlak. Už ve 46. minutě mohl otevřít účet zápasu Miko ze standardní situace. Brankář však jeho střelu akrobatickým zákrokem vyrazil. Největší šance našeho týmu přišly v 66. minutě, kdy se nejprve ocitl sám před brankářem střídající Urban, prostřelit ho však nedokázal. Odražený míč se během pár sekund dostal k Hodyszovi, jenž míč vrátil centrem před branku, do něhož se položil Urban a trefil tyč. Odražený míč od tyče se kutálel jen pár decimetrů od brankové čáry podél branky a před dorážejícím našim hráčem stačil v poslední chvíli obránce hostí Hrušák skluzem vykopnout míč na roh. Další tutovku měl na noze v 83. minutě prozměnu Hojdysz. Postupoval sám na branku spolu s obráncem Přerova, kterého následně pohlednou kličkou obehrál ale míč poté napálil přímo do místa, kde stál gólman Švéda. Nedáš - dostaneš. Po těchto našich šancích se hosté z Přerova nejprve připomněli neuznanou gólovou hlavičkou pro ofsajdové postavení, což bylo jako varování. V 88. minutě pak přišla po rychlé kombinaci nahrávka před naší branku, kterou snad ze tří metrů doklepl do sítě Dlouhý a spustil tak vlnu euforie na přerovské střídačce - 0:1. Na tento závěrečný šok již nedokázali hráči odpovědět a zápas tak skončil naší smolnou prohrou.

Lokomotiva - 1. FC Viktorie Přerov 0:1 (0:0)
Branka: 88. Dlouhý
Žluté karty: Urban - Šolín, Netopil
Rozhodčí: Galásek - Priesol, Viščor
Diváci: 100

Sestava: Mrozek - Kempný, Gill, Škuta, Nowinski - Reichl, Koper (85. Šuster), Z. Kadlčák (63. Urban), Miko - Hojdysz, M. Ruisl.


V sobotním utkání jsme přivítali taktéž mužstvo ze špičky tabulky FC Elseremo Brumov. Nutno podotknout, že toto mužstvo se prezentovalo mnohem lepší hrou než lídr z Přerova. Na naší straně mohl trenér Kročil opět počítat s uzdraveným stoperem Bernatíkem a po trestu vracejícím se Dittrichem. Naopak do zápasu nemohl zasáhnout pro zranění kolene Hojdysz.

V 6. minutě musel ukázat své brankářské umění Mrozek proti zakončujícímu Válkovi a poradil si. Ve 26. minutě se zjevil sám před gólmanem Škuta ale ten jeho zakončení zlikvidoval. Ve 30. minutě se musel ukázat opět Mrozek a proti Ritterovi byl zase úspěšný. Poté už přišel první gólový moment utkání. Centr Nowinského tečoval do sítě hlavou Šuster - 1:0. Psala se 34. minuta. Jen pár okamžiků poté mohl naše vedení navýšit Urban, který se z úhlu snažil přehodit vysunutého gólmana ale neuspěl, jelikož ten jeho lob lapil.

Druhý poločas začal šancí Urbana ale ten v dobré pozici netrefil branku. Ve 49. minutě ho napodobil Škuta mířící těsně vedle. Následující pasáž utkání, co se vyložených šancí týče, patřila fotbalistům Brumova. V 53. minutě si na centr z pravé strany hřiště naběhl Juřica a trefil břevno, od něhož se míč odrazil na čáru a ven z branky. Štěstěna při nás stála i v 68. minutě, kdy se do míče opřel Řěhák a trefil tyč. Kýžená "pojistka" přišla v 80. minutě. Pronikající Urban byl podražen v šestnástce a kopala se penalta. Tu Dittrich bezpečně proměnil - 2:0. Tento hráč již tak zaznamenal svůj třetí gól v této sezóně z pokutového kopu a potvrdil tak, že mu tato disciplína jde. To že hostům nebylo v tomto utkání přáno potvrdila 83. minuta, kdy Dekleva trefil tyč naší branky. I se štestím tedy Lokomotiva nakonec utkání zvládla a vybojovala tři body. Vzhledem ke středeční smůle s Přerovem si však kousek toho štestí náš tým jistě zasloužil.

Lokomotiva - FC Elseremo Brumov 2:0 (1:0)
Branky: 34. Šuster, 80. Dittrich z pen.
Žluté karty: Gill, Bernatík - Bartozel, Naňák, Dekleva, Ritter, Trochta
Rozhodčí: Záloha - Handlíř, Šustík
Diváci: 135

Sestava: Mrozek - Kempný, Gill, Bernatík (75. Koper), Nowinski - Reichl, Dittrich, Škuta, Miko (81. Kubiena) - Urban, Šuster (70. M. Ruisl).        
17.09.2012 12:40:44
lin.zi
Sobota 3. 8. 2013
Příprava
Lokomotiva - SK Stonava 6:0
Sobota 10. 8. 2013  16:30
MS Divize sk E - 1. kolo
Lokomotiva - 1. FC Viktorie Přerov


►Středa 17. 7. 2013
První posilou "A" mužstva v letní přestávce se stal čtyřiatřicetiletý zkušený záložník Zdeněk Holý, který přichází ze Sokolu Lískovec. Premiéru v našem dresu si odbyl v nevydařeném pohárovém utkání na půdě Vřesiny.

 

►Pondělí 22. 4. 2013
Brankář Ondřej Pacanovský dostal za vyloučení v Brumově od disciplinární komise FAČR trest na 8 soutěžních utkání. Svému týmu tak bude opět k dispozici až na konci května při utkání se Šumperkem.

© Copyright 2010-2012 Tomáš Lincer
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one