Domácí série přinesla stoprocentní zisk: Lokomotiva "B" - TJ Petřvald 1:0

Béčko se potřetí během sedmi dní představilo na domácím trávníku a vítězstvím 1:0 nad TJ Petřvald úspěšně završilo svou velkou touhu po devítibodovém zisku z této zápasové trilogie, díky čemuž se tým vyhrabal z předposledního místa tabulky. Příští týden tak může běčko odjíždět ke šlágru kola na hřiště sousedního Interu v dobrém rozpoložení.

V úvodních minutách musel Puček čelit dvoum nepříjemným pokusům Petřvaldu ale pokaždé si dokázal, i když s problémy, poradit. Pak přišly chvíle našeho mužstva. Nejprve se k zakončení dostal Fišer ale jeho dobrou střelu hosté zblokovali na rohový kop. Poté si Petřvald málem dal vlastní gól. Nedorozumění v obraně hostí znásobil svým forčekingem Haas, který donutil gómana k chybě a míč se po jeho minele otřel o vnější tyč branky a byl z toho jen roh. Za několik minut měl největší tutovku první půle na naší straně Kostura, jenž se po centru Stuchlíka ze standardní situace zjevil zcela neobsazen před gólmanem ale svou hlavičku namířil nad. Těsně před poločasovým hvizdem jsme měli trochu štěstí, to když prudká střela hráče Petřvaldu s falší k našemu štěstí jen těsně minula Pučkovu branku.

Do druhé půle Lokomotiva zvýšila obrátky vědoma si toho, že soupeř je i v okleštěné sestavě k poražení. Minutku po zahájení druhé části zápasu vybojoval náš tým standardní situaci. K té se postavil Gill a svou dělovkou jen o centimetry minul šibenici branky hostí. Do vedení jsme mohli jít po akci na jejímž konci byl Niemiec, ten však ke smůle opřel své zakončení pouze do břevna a míč se následně odrazil na čáru a ven z brány. Vzápětí měl na kopačce gól i Paduch, jeho střela byla ale ztečována těsně vedle branky. Tento hráč si však za několik málo minut vše vynahradil. Asi v 70. minutě si naběhl na přihrávku do šestnáctky, přehodil gólmana a dobíhající obránce již nestačil míč mířící do branky vykopnout ven - 1:0. Od tohoto momentu byli aktivnější hosté, pod dojmem snahy o vyrovnání a našeho soustředění se na bránění těsného výsledku. Do vyložené šance se ale Petřvald nedostal. Jeho pokusy se nesly ve znamení střelby z dvacetimetrové a větší vzdálenosti, které mířily většinou vedle nebo nad branku Pučka a tak se na skóre již nic nezměnilo.

Lokomotiva "B" - TJ Petřvald 1:0 (0:0)
Branka: 70. Paduch
Žluté karty: Haas, Kostura, Krul - hosté 1
Diváci: 30

Sestava: Puček - Komínek, Gill, Kostura, Pika - Stuchlík, Krul (83. Sojka), Fišer, Pavlíček - Niemiec, Haas (46. Paduch, 71. Láznička)