Tomáš Lincer

Tomáš Lincer

Vítejte na oficiálních stránkách fotbalového klubu

Lokomotiva dvakrát po sobě stoprocentní

V sobotním utkání proti Lískovci si Lokomotiva připsala po třech remízách 1:1 v řadě,  konečně i první vítězství v sezóně, a to zejména díky výkonu v prvním půli, kdy nastřílela „Realu" tři branky.

První šanci zápasu měl na kopačce Šuster, který ale svou pěknou střelu umístil těsně nad branku Lískovce. V 15. minutě se již mohli naši hráči i fanoušci radovat. Sabela našel dlouhým výkopem nabíhajícího Reichla, ten postupoval sám na branku, zkušeně udělal kličku gólmanovi a do prázdné branky otevřel skóre - 1:0. Čtyřicátá minuta se nesla opět ve znamení naší radosti. Šuster se vřítil s míčem do šestnáctky, při pokusu o kličku brankáři Klepkovi byl jím faulován a pískala se penalta. Tu Dittrich bezpečně proměnil - 2:0. A aby se šlo na poločasovou přestávku do kabin jěště veseleji, přichystal si s pomocí brankáře hostí Klepka nádherný moment Šuster. Ve 43. minutě totiž obrana hostí zahrála nepovedenou malou domů, Klepek pod tlakem odehrál míč pouze na nohu Šustera, jenž ze zhruba čtyřiceti metrů parádně „z první" trefil opuštěnou branku - 3:0. Ve druhé půli již hráči i vzhledem k jasnému výsledku očividně polevili a dovolili hostům korigovat skóre na konečných 3:1. Trefil se Mandičák. Největší šance na navýšení skóre pak na naší straně nevyužil Reichl, který mířil z bezprostřední blízkosti mimo a taktéž ho napodobil Buzek. Tři body tak zůstaly v Závadě.          

Lokomotiva - Sokol Lískovec 3:1 (3:0)
Branky: 15. Reichl, 40. z pen. Dittrich, 43. Šuster - 55. Mandičák
Žluté karty: 2:4
Rozhodčí: Růžička - Mrázek, Kypr
Diváků: 110
Sestava Loko: Sabela - Buzek, Gill, Bernatík, Bielan - Vlachovič (68. Urban), Dittrich, Škuta, Koper, Reichl - Šuster (73. Kumpán, 88. Langer)


Naši hráči dokázali vybojovat ve středeční předehrávce 15. kola soutěže, na horké půdě ambiciózního Prostějova, cenné vítězství 1:0. Utkání, odehrávající se ve skvělé atmosféře 550 diváků, rozhodl jediný gól z pokutového kopu, díky němuž putují tři bodíky do Petrovic!

Naše mužstvo a přiznivce přivítalo příjemné prostředí moderního stadionku. Zdejší nováček divizní soutěže 1.FK Prostějov, který však nepostoupil, nýbrž divizní práva koupil od zkrachovalých Vítkovic, byl těžkým soupeřem v cestě za dalším bodovým ziskem. Zvláště když mají ve svém kádru takové zkušené ligové borce jako Petra Papouška, Romana Janouška nebo Tomáše Hunala. Posledně jmenovaný, však kvůli zranění do utkání vůbec nenastoupil a také Papoušek musel ze stejného důvodu opustit hřiště již po 15 minutách. Ale po pořádku. Za zmínku také jistě stojí, že v obraně domácích nastoupil Pavel Klimek, tedy hráč, který u nás poslední 3 sezóny působil.

První velkou šanci zápasu si v 10. minutě vytvořili domácí, kteří byli v úvodních minutách lepším mužstvem až do již zmiňovaného zranění Papouška. Právě nebezpečná střela tohoto hráče mohla znamenat vedení Prostějova. Naši fotbalisté se prostějovskému publiku poprvé připomněli v 15. minutě, kdy zaspolupracovali Urban s Reichlem, jenž se prokličkoval do vápna a jeho zakončení mířilo pouze do připraveného gólmana Kofroně. Ve 33. minutě se dostal k odraženému míči po standartní situaci Janoušek jehož volej mířil těsně vedle tyče. Za dvě minuty na druhé straně pálil Reichl, jehož dobrou střelu k tyči nadvakrát s problémy krotil Kofroň. Více se toho v první půli neudálo.

To druhá půle přinesla od samého začátku mnohem více zajímavých situací a také mírnou převahu z naší strany. Již ve 46. minutě rozehrával Škuta standartní situaci, jeho centrovaný míč hlavou líznul Urban a míč proletěl těsně nad břevnem. Do další nadějné šance se dostal Šuster, jenž se prodral do pokutového území vystřelil ale ránu Kofroň vyrazil před sebe a obránci již míč uklidili do bezpečí. Poté, zhruba kolem 60. minuty přišly opět chvíle domácích ale ani střela Hirsche, ani nepřesné zakončení Janouška, naštestí ke gólu nevedly. Skvěle fungující obrana na čele s vynikajícím Gillem, jinak prostějovské do velkých šancí nepouštěla. Rozhodující moment přišel v 68. minutě utkání, kdy byl v náš prospěch odpískán pokutový kop poté, co podobně jako v předchozím utkání s Lískovcem brankář soupeře sestřelil našeho pronikajícího útočníka, tentokráte Urbana. Míč si na značku penalty postavil Dittrich a opět bezpečně proměnil - 0:1. Takřka v zápětí se pokoušel o vyrovnání Janoušek ale jeho hlavičku Sabela chytil. O navýšení skóre se pak snažil Bielan, jehož střela jen těsně minula spojnici domácí branky. Ve zbývajícím čase se Prostějov pochopitelně začal více tlačit dopředu za vyrovnáním nepříznivého stavu, což byla voda na mlýn našim nebezpečným brejkům. Dvakrát mohl definitivně rozhodnout Urban. V prvním případě jej po samostaném nájezdu vychytal Kofroň, ve druhém mu k přelobování tohoto gólmana scházela přesnost. Přesto jsme mohli v samém závěru v 90. minutě o vítězství přijít. Dostálův nájezd zneškodnil Sabela, míč se přesto dostal k dalšímu domácímu hráči Zatloukalovi, jehož dorážku do odkryté branky zblokoval na rohový kop Bielan. Naši hráči již pak důležité vítězství ubránili a mohli tak po skončení utkání slavit se svými fanoušky.               

1.FK Prostějov - Lokomotiva 0:1 (0:0)
Branka: 68. Dittrich (pen)
Žluté karty: 4:2 (za Loko Bielan a Vlachovič)
Rozhodčí: L. Kneisl - Kypr, Z. Kneisl
Diváků: 550
Sestava Loko: Sabela - Buzek, Gill, Bernatík, Bielan - Reichl, Koper, Dittrich, Škuta (60. Vlachovič) - Šuster (88. Langer), Urban
08.09.2011 21:21:10
lin.zi
Sobota 3. 8. 2013
Příprava
Lokomotiva - SK Stonava 6:0
Sobota 10. 8. 2013  16:30
MS Divize sk E - 1. kolo
Lokomotiva - 1. FC Viktorie Přerov


►Středa 17. 7. 2013
První posilou "A" mužstva v letní přestávce se stal čtyřiatřicetiletý zkušený záložník Zdeněk Holý, který přichází ze Sokolu Lískovec. Premiéru v našem dresu si odbyl v nevydařeném pohárovém utkání na půdě Vřesiny.

 

►Pondělí 22. 4. 2013
Brankář Ondřej Pacanovský dostal za vyloučení v Brumově od disciplinární komise FAČR trest na 8 soutěžních utkání. Svému týmu tak bude opět k dispozici až na konci května při utkání se Šumperkem.

© Copyright 2010-2012 Tomáš Lincer
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one