Lokomotiva přivezla z Krnova bod

Lokomotiva vyválčila na horké půdě nováčka z Krnova první bod v sezóně za remízu 1:1.

Do ochozů krnovského stadionu, se přišlo na obnovenou divizní premiéru domácích podívat přes 600 diváků a od začátku utkání tedy bylo o dobrou atmosféru postaráno. Domácí měli jistě v paměti poslední vystoupení obou mužstev na tomto stadionu před rokem, jěště v krajském přeboru, které skončilo z domácího pohledu 1:7. Úvodní oťukávání přineslo první vážnější moment před brankou na naší straně, kdy v 8. minutě po rohovém kopu Dittricha hlavičkoval Buzek nad. Ve 23. minutě se opřel z přímého volného kopu do míče Hanusek a domácí gólman Furtchak s notnou dávkou námahy vytěsnil míč na roh. Po jeho rozehrání se dostal k hlavičce Šuster ale strážce domácí svatyně opět skvěle zasáhl. Domácí o sobě poprvé vážně dali vědět ve 27. minutě, Bačovského nebezpečnou střelu však Sabela vychytal. Napodruhé se však již krnovští dokázali prosadit. Centrovaný míč Krčmaříkem, trefil krásně z voleje Kaštovský a technickou střelou přehodil bezmocného Sabelu - 1:0. Tento moment samozřejmě domácí hráče i publikum nabudil a konec poločasu se nesl ve znamení jejich aktivity. Kromě nebezpečné střely Bačovského a několika rohových kopů však jejich tlak nic víc nepřinesl. Těsně před poločasovým hvizdem sudího, ještě provětral rukavice Furtchaka ze standartní situace Hanusek.

Vyrovnání přišlo brzy po startu druhé půle, ve 49. minutě. Reichl odcentroval, brankář Furtchak nezvládl souboj s našimi hráči v pokutovém území, míč mu vypadl z rukavic a Urban jej doklepl do prázdné branky - 1:1. Najednou to byli naši fotbalisté, kteří převzali iniciativu na hřišti ale mnohé jejich slibně rozvíjející se akce zastavil zdvižený praporek pomezního sudího, který mával postavení mimo hru snad teměř při každé naší útočné akci ve druhé půli. V 61. minutě, pálil ze vzdálenosti dvaceti metrů nebezpečně k tyči Hanusek, Furtchak však jeho střelu výborným zákrokem kryl. Domácí hrozili ve druhé půli především z rychlých brejků, což nás mohlo v konečném účtování velmi mrzet ale naštestí v naší bráně stojí Sabela. Ten nejprve v 67. minutě skvěle vychytal z bezprostřední blízkosti střílejícího Krčmaříka aby se v 74. minutě opět blýskl výborným zákrokem při stoprocentní šanci Krnova - Cudrák unikl po levé straně naší obraně, přihrávkou pod sebe předložil míč nekrytému Bačovskému, jehož gólovou střelu Sabela ze svá záda nepustil. V 87. minutě mohla Lokomotiva strhnout vítězství na svou stranu; do centru  Mika se v pokutovém území položil nekrytý střídající Vlachovič a jeho gólová hlavička mířila bohužel pouze do místa, kde stál Furtchak, který míč skvělým postřehem vyrazil. Utkání tak skončilo zřejmě zaslouženou remízou a oba týmy si tak připsaly premiérový bod v soutěži.
FK Krnov - Lokomotiva 1:1 (1:0)
Branky: 36. Kaštovský - 49. Urban
Žluté karty: Bielan, Gill, Urban, Buzek
Rozhodčí: Caletka
Diváci: 620

Sestava Loko: Sabela - Buzek, Gill, Bernatík, Bielan (76. Koper) - Miko, Dittrich, Hanusek (84. Vlachovič), Reichl - Šuster (46. Škuta), Urban.

Sestava FK Krnov: Furtchak - Biskup (87. Dvořák), Zelník, Daříček, Kozák - Mitura (76. Hudský), Kaštovský (79. Šimčík), Bartoníček, Cudrák - Krčmařík, Bačovský.