Lokomotiva v deseti na Prostějov nestačila: Lokomotiva - 1.FK Prostějov 0:3

Lokomotivu čekal ve středu ve vloženém třicátém kole těžký soupeř. Do Závady totiž přijelo favorizované mužstvo 1.FK Prostějov poskládané z mnoha ještě do nedávna ligu hrajících hráčů. Kvalita prostějovských hráčů byla na hřišti od začátku znát ale kromě nebezpečné střely Hirsche ze třetí minuty se hostující mužstvo nijak zvlášť do šancí nedostávalo. Postupem času se hra vyrovnala a i náš tým si mohl připsat na konto vyloženou šanci, to když v pětadvacáté minutě dostal přesný pas do samostatného úniku Šuster ale ve velké šanci namířil své zakončení pouze do Bureše, který míč vyboxoval na rohový kop. O deset minut později pálil z přímého volného kopu Miko, bohužel rána prošle kousek vedle šibenice Burešovy branky. Ve 37. minutě přišel moment, který jednoznačně ovlivnil konečný výsledek utkání. Tvůrce hry Lokomotivy Dittrich uviděl po zcela běžném faulu druhou žlutou kartu a musel už v první půli "pod sprchy". Většina diváků jen nevěřícně kroutila hlavou, že hosté při kvalitách svého kádru potřebují ještě i takovou pomoc sudích. Přesilovku hosté záhy využili, po standartní situaci se hlavou trefil bývalý útočník Sparty a Heart of Midlothian Tomáš Pospíšil - 0:1.

Lokomotiva po přestávce samozřejmě nechtěla složit zbraně a ihned se snažila o vyrovnání. Škuta však svou nebezpečnou hlavičku ze 47. minuty mezi tři tyče umístit nedokázal. Hosté, kteří však měli nahráno trpělivě čekali na naše chyby. Jedna taková přišla v 64. minutě, kdy se po rychlém brejku do naší rozhozené obrany prosadil opět Pospíšil a bylo to 0:2. Definitivní potvrzení vítězství Prostějova přišlo o pět minut později, když jiný bývalý sparťan Zelenka vybídl ke skórování Hirsche, jenž nabídkou nepohrdl - 0:3. Naši fotbalisté se i tak nesesypali a dál se statečně bili. Alespoň čestný úspěch mohl zaznamenat Kempný, jehož dobrou střelu však Bureš vyrazil a když jej nedokázal z bezprostřední blízkosti překonat ani střídající Kumpán, skóre se již nezměnilo a Prostějovští si odvezli všechny tři body. Naše mužstvo si ale zaslouží za celozápasovou bojovnost a snahu v oslabené sestavě pochvalu.

Lokomotiva - 1.FK Prostějov 0:3 (0:1)
Branky: 39. a 64. Pospíšil, 69. Hirsch