Lokomotivě to venku prostě nejde: FK Mikulovice - Lokomotiva 1:0

Lokomotiva pokračuje ve své venkovní mizérii, tentokráte nedokázala získat ani bod ani vstřelit gól na půdě Mikulovic, odkud si odvezla prohru 1:0, po inkasované brance v první půli.

První půle přinesla aktivnější hru ze strany domácích, kteří si vytvořili několik vyložených šancí z nichž dokázali jednu proměnit. Nejprve si domácí hráč naběhl do šestnáctky a střílel na zadní tyč, míč však šel těsně vedle. Poté, po podobné akci, přišel na zadní tyč tentokráte centr po zemi a číhajícímu fotbalistovi Mikulovic chyběly k zakončení ve skluzu centimetry. Proti další šanci domácích pak skvěle zasáhl Szarowski a vytlačil míč na roh. Čtvrtou tutovku již Mikulovice proměnily, na centr Šupalíka z rohového kopu si naběhl Navrátil a hlavičkou dal jediný gól utkání. Z naší strany stojí v první půli za řeč zakončení Reichla z úhlu, jemuž střelu gólman Mucha vytlačil na roh. Také průnik Škuty do velkého vápna ale také ten nemířil přesně, míč prošel těsně vedle levé tyče domácí branky. Škoda tohoto momentu, jelikož by to byl gól do šatny.

Druhá půle již tolik zajímavých akcí nepřinesla. Domácí si hlídali své těsné vedení a naši hráči se z "bezzubého" neustálého tlaku marně pokoušeli o vytváření příležitostí na vstřelení branky. Ta však přece jen přišla. Již v samém závěru utkání se do šance dostal střídající Hojdysz, byl faulován, rozhodčí ponechal výhodu ale náš útočník sám před gólmanem poslal míč mimo. Otázkou zůstává zda-li by sudí skutečně pokutový kop písknul, kdyby se Hojdysz skácel k zemi. Tato situace již tedy na naší páté venkovní prohře nic nezměnila.

FK Mikulovice - Lokomotiva 1:0 (1:0)
Branka: 35. M. Navrátil
Rozhodčí: Handlíř - Slavík, Mikeska
Diváci: 120

Sestava: Szarowski - Kempný, Bernatík, Gill, Nowinski - Reichl, Dittrich, Koper (65. Hojdysz), Kadlčák (60. Kubiena) - Urban (75. Kumpán), Škuta