Tomáš Lincer

Tomáš Lincer

Vítejte na oficiálních stránkách fotbalového klubu

Okresní derby vyznělo pro náš tým: Lokomotiva - MFK Havířov 2:0

Náš tým zvládl okresní derby v divizi na jedničku a po dvou brankách Hojdysze si poradil s MFK Havířov v poměru 2:0. Opět se tak posunul blíže předním příčkám divize.

Havířov se na našem hřišti prezentoval jako dosud možná nejlepší mužstvo, které během podzimní části do Závady zavítalo. A to zejména v první půli. Svou aktivní hrou a nebezpečnými standardními situacemi velice zaměstnával naši obranu i brankáře Szarowského, který si na nudu v brance rozhodně stěžovat nemohl. Během prvního poločasu muset dvakrát zasahovat proti čistým šancím havířovských fotbalistů, kteří si na něm ale "vylámali zuby". Na naší straně měl vyloženou příležitost na kopačce Dittrich, kteréhož gólovou střelu Mrozek tak tak vyškrábnul na roh. A také Škuta, po úniku a centru Urbana, jenž si ale nedokonalým zpracováním nechal míč odskočit a již jej pouze stačil nastřelit do vyběhnuvšího Mrozka. Už v nastavení pak Havířovští málem vstřelili našemu mužstvu gól do šatny, jejich hráč ve vyložené pozici vystřelil těsně vedle.

Ve druhé půli Lokomotiva zvýšila obrátky. Úplný začátek sice ještě patřil šanci hostí, jejichž střela proletěla těsně vedle tyče naší branky. Pak už se ale "úřadovalo" hlavně před brankou Havířova. V 60. minutě si na centr Dittricha z rohového kopu naskočil Hojdysz a hlavičkou na zadní tyč poslal náš tým do vedení - 1:0. Druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat, přišel za sedm minut. Přetažený centr Dittricha ze standardní situace, vrátil před branku do mlýnice hlavou Bernatík. V ní se nejlépe zorientoval Hojdysz a prostřelil vše co mu stálo v cestě - 2:0. Dva góly nás ještě více nakoply a tlak na Havířovskou branku pokračoval. Avšak v brance už žádná další střela neskončila. Dvakrát to velmi dobře zkoušel ze střední vzdálenosti Škuta ale v obou případech těsně minul. Stejně se vedlo i Gillovi. Dvě branky však na poražení MFK Havířov bohatě stačily.

Lokomotivu nyní čekají dva výjezdy na venkovní trávníky, a to do Morkovic resp. Nového Jičína. Doufejme, že hráči konečně zlomí prokletí venkovních zápasů a přivezou nějaké to vítězství. Kdyby totiž přidávali nějaké body z těchto zápasů k téměř pravidelným domácím vítězstvím, museli by hrát o první místo.

Lokomotiva - MFK Havířov 2:0 (0:0)
Branky: 60. a 67. Hojdysz
Žluté karty: M. Ruisl, Hojdysz - Pešek
Rozhodčí: Dresler - Handlíř, Mojžíš
Diváci: 107

Sestava Loko: Szarowski (49. Mrozek) - Kempný, Bernatík, Gill, Nowinski - Reichl, Dittrich, Škuta, M. Ruisl (85. Koper) - Urban, Hojdysz (74. Kubiena).  
27.10.2012 20:38:22
lin.zi
Sobota 3. 8. 2013
Příprava
Lokomotiva - SK Stonava 6:0
Sobota 10. 8. 2013  16:30
MS Divize sk E - 1. kolo
Lokomotiva - 1. FC Viktorie Přerov


►Středa 17. 7. 2013
První posilou "A" mužstva v letní přestávce se stal čtyřiatřicetiletý zkušený záložník Zdeněk Holý, který přichází ze Sokolu Lískovec. Premiéru v našem dresu si odbyl v nevydařeném pohárovém utkání na půdě Vřesiny.

 

►Pondělí 22. 4. 2013
Brankář Ondřej Pacanovský dostal za vyloučení v Brumově od disciplinární komise FAČR trest na 8 soutěžních utkání. Svému týmu tak bude opět k dispozici až na konci května při utkání se Šumperkem.

© Copyright 2010-2012 Tomáš Lincer
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one