Opět blíže k záchraně: Věřňovice - Lokomotiva "B" 0:3

Béčko v důležitém souboji "o šest bodů" využilo služeb čtyř hráčů áčka, kteří měli v nohách devadesát minut dopoledního nešťastného souboje na půdě MFK Havířov. Na jejich výkonu to však nebylo znát. Prakticky z první šance se náš tým hned v úvodu dostal do vedení. Punčochář vybídl přihrávkou v šestnáctce ke skórování Šustera, který se v situaci sám na sám nemýlil - 0:1. Stejný hráč mohl pohnout skórem na 0:2 ve dvanácté minutě, svoji hlavičku po centru z rohového kopu ale opřel jen do břevna. Další velkou šanci měl na noze Punčochář, jeho dobře mířenou střelu ale brankář reflexivně se štěstím vykopl na roh. Také domácí se snažili a nutno uznat, že zvláště v první půli byli minimálně vyrovnaným soupeřem. Při několika jejich šancích nás ale vždy podržel skvělý Stach. Po jedné z nich ve 35. minutě platilo pravidlo nedáš - dostaneš. Stach založil rychlý kontr, míč se dostal až k Punčochářovi, který prokličkoval vše co mu stálo v cestě a poslal míč do odkryté branky - 0:2.

Ve druhé půli chtělo béčko pokračovat ve své hře a případně navýšit skóre a přivodit tak na kopačky definitivní klid. To se po několika minutách povedlo Šusterovi. Toho pěkným přesným pasem našel ve vápně Kostura a poté dokázal přehodit brankáře - 0:3. Domácím nebylo přáno vstřelit ani čestný úspěch, z několika jejich nadějných akcí nebylo nic, kvůli zpackaným střelám či centrům. Na druhé straně mohli přidat čtvrtý gól střídající Fišer či Pavlíček, oba ale své střely z dobrých pozic namířili přímo do gólmana. Konečné skóre utkání tedy už zůstalo na 0:3.

Negativem utkání bylo zranění stopera Kostury, jenž po srážce s hráčem Věřňovic musel být s otřesem mozku hospitalizován v nemocnici. Tímto mu za celý klub přejeme brzké uzdravení a návrat na zelený pažit.

Sokol Věřňovice - Lokomotiva "B" 0:3 (0:2)
Branky: Šuster 2, Punčochář
Žluté karty: 1:0
Rozhodčí: A. Lipták
Diváci: 70

Sestava: Stach - Komínek, Gill, Kostura (65. Wojcik), Pika - D. Sabela, Krul, Bielan (46. Fišer), Niemiec - Punčochář, Šuster (60. Pavlíček).