Petrovické "el clásico" pro Inter: Lokomotiva "B" - Inter 2:4

V hustém dešti, který negativně ovlivnil očekávanou vysokou návštěvu na tomto derby, zahajovalo béčko Lokomotivy utkání proti Interu. Na vedlejším hřišti se i tak sešlo okolo 70 diváků, kteří mohli sledovat zajímavý zápas. První poločas se odehrával takřka vyloženě v režii našeho mužstva, které zatlačilo hosty na vlastní půlku. Bohužel proměňování šancí je naše stará bolest a nejinak tomu bylo i v tomto derby. Největší tutovky měl na noze Kostura, jenž neprve po centru z rohového kopu napálil břevno, aby asi za minutku selhal v další stoprocentní šanci, když nedokázal hlavou trefit zcela odkrytou branku Interu. Několikrát se v dobrých pozicích ocitl i Sabela ale jeho střely se podobaly spíše malým domů. Do vedení nás mohl poslat i Šuster, ten ši však vylámal zuby na brankáři hostí, který jeho zakončení vytlačil na roh. A tak přišel trest. Inter takřka ze své jediné vážné příležitosti v první půli dal gól. Míč za záda Kučery uklidil hlavou po centru z levé strany Kaczynski - 0:1.

Druhý poločas chtělo béčko na těžkém terénu pokračovat ve své kombinační hře ale její účinnost již nebyla taková jako v první půli. Hned ze začátku prověřil Paduch ostrou ranou z přímého volného kopu pozornost brankáře našich sousedů, ten míč vyrazil na roh. Inter nadále dobře bránil a jednoduchou hrou po křidlech začal zaměstnávat naši obranu. Po jednom takovém rychlém brejku padl druhý gól do naší sitě, kdy si na centr naskočil Kožiak, předskočil Kampána a hlavou rozvlnil síť - 0:2. Aby toho nebylo málo, tak si zanedlouho dal polovlastní gól Brodňan, když lízl centr do branky - 0:3. To už s našimi nadějemi na bodový zisk vypadalo velmi špatně. Přesto béčko nesložilo zbraně a utkání zdramatizovalo. Nejprve snížil po centru Kubieny hlavou Pika - 1:3. Na rozdíl jediné branky nás přiblížil po centru z rohového kopu opět hlavou Kumpán - 2:3. Kolem 90. minuty si béčko jěště stihlo vytvořit nadějné standardní situace ale vyrovnání z toho nebylo. Naopak Inter v samém závěru po vpádu do otevřené obrany, vstřelil krkolomným způsobem pojišťující gól - 2:4. To byl také konečný výsledek.

Lokomotiva "B" - Inter 2:4 (0:1)
Branky: Pika - 1:3, Kumpán - 2:3
Žluté karty: Kostura
Diváci: 70

Sestava: Kučera - Kumpán, Bielan, Kostura, Kubiena - Pika, Šuster, Krul, D. Sabela (60. Suchánek) - J. Hanusek, Paduch (70. Brodňan)