Tomáš Lincer

Tomáš Lincer

Vítejte na oficiálních stránkách fotbalového klubu

Preview: MFK Havířov - Lokomotiva Petrovice

Moravskoslezská Divize sk.E - 18.kolo

Sobota 26.3. 2011 - Stadion Dukla, Havířov - 14:30

mfk havirov.jpg
Zimní příprava nám pomalu končí a již tento víkend se nám opět rozjíždějí ostré boje v Moraskoslezské divizi sk.E. Naše mužstvo čeká na úvod okresní derby na půdě MFK Havířov.

Městský fotbalový klub vznikl v roce 2006 sloučením celků FK Havířov a FK Slovan Havířov. Díky své pestré historii je MFK považováno za nástupce již zaniklého FK Havířov. Ten vznikl v roce 1922, tehdy jako ČSK Moravská Suchá. Přezdívku "Indiáni" si našli v roce 1931 při turnaji v Karviné. Přezdívka vznikla podle amerických motorek, které se zde před válkou prodávaly.

Mezi největší úspěchy Indiánů patří zejména deset let strávených v 2.lize nepřetržitě od ročníku 1987/88 až do pádu v sezóně 1996/97. Mezi nezapomenutelné patří také účast v semifinále dnešního Poháru ČMFS v sezóně 1985/86, kdy tehdy Baník Havířov podlehl před 6-ti tisíci diváky Dukle Praha 1:6. Dalším úspěchem v národním poháru byly také dvě čtvrtfinálové účasti. V sezóně 1990/91 podlehl Baník ve čtvrtfinále Spartě Praha 0:2. Utkání sledovalo tři tisíce diváků. O sezónu později se Indiáni střetli taktéž ve čtvrtfinále s Baníkem Ostrava, kterému podlehli 1:4.

Po pádu z 2.ligy v sezóně 1995/96 se Indiáni díky tehdejšímu vedení nevyhnuli bankrotu a přišla šestiletá nečinnost mužského oddílu. V sezóně 2003/04 se mužský tým přihlásil do nejnižší soutěže Moravskoslezském kraji. Z výkonnostně hodnocené osmé ligy, Okresního přeboru, následoval rok co rok postup. Poté, co Indiáni prošli nástrahami 1.B třídy, 1.A třídy a Krajského přeboru nakonec zakotvili v Divizi E. V ní se v první sezóně 2007/08 umístili na 12.místě.

Před startem jarní části sezóny se havířovští krčí na posledním místě tabulky, při zisku pouhých 10 bodů za 3 vítězství a 1 remízu. Paradoxně však tento tým vstřelil v celkovém součtu o jednu branku více než naši fotbalisté ale inkasoval 4x tolik gólů. Pohled na tabulku by jistě sváděl k jednoduchému určení, kdo je favoritem nadcházejícího souboje. To je však velmi ošidné i s přihlédnutím k vyrovnanosti celé soutěže, kde může kdokoliv porazit kohokoli. Když si k tomu přičteme nepřiliš přesvědčivé výkony našich hráčů v přípravě, vychází nám z toho že se nebude jednat o vůbec nic jednoduchého. Domácí, kterým na jaře půjde tzv. "o všechno", přes zimu velmi posílili kádr. Hlavní hvězdou týmu se stal odchovanec havířovské kopané, mistr gambrinus ligy z let 2004, 2005, 2007 a bývalý reprezentant Miroslav Matušovič. I jeho účast v základní sestavě indiánů je tahákem pro fanoušky a dá se tak očekávat na divizní poměry velmi vysoká návštěva.

Věřme však, že se naplní známé české přísloví "těžko na cvitišti - lehko na bojišti" a budou to naši hráči, komu se bude na hřišti dařit. V posledním vzájemném měření sil na podzim jsme zvítězili 2:0 brankami Šustera a Bielana. Za opakování stejného výsledku by se jistě žádný z našich fanoušků nezlobil.

Nenechte si tedy ujít úvodní jarní vystoupení našich fotbalistů v divizi a přijeďte je povzbudit na stadion do Havířova. Svými hlasivkami se můžete přidat k našemu nově vzniklému fanclubu jenž se samozřejmě na utkání chystá. Naši hráči Vaši podporu potřebují!!! Utkání má výkop ve 14:30.

Miroslav Matušovič v dresu Sparty
Miroslav Matušovič v dresu Sparty

Předpokládaná sestava Lokomotivy:

Sabela - Reichl, Bernatík, Gill, P.Klimek - Lukan, Anastazovský, Dittrich, Miko - Punčochář, Šuster
23.03.2011 19:10:44
lin.zi
Sobota 3. 8. 2013
Příprava
Lokomotiva - SK Stonava 6:0
Sobota 10. 8. 2013  16:30
MS Divize sk E - 1. kolo
Lokomotiva - 1. FC Viktorie Přerov


►Středa 17. 7. 2013
První posilou "A" mužstva v letní přestávce se stal čtyřiatřicetiletý zkušený záložník Zdeněk Holý, který přichází ze Sokolu Lískovec. Premiéru v našem dresu si odbyl v nevydařeném pohárovém utkání na půdě Vřesiny.

 

►Pondělí 22. 4. 2013
Brankář Ondřej Pacanovský dostal za vyloučení v Brumově od disciplinární komise FAČR trest na 8 soutěžních utkání. Svému týmu tak bude opět k dispozici až na konci května při utkání se Šumperkem.

© Copyright 2010-2012 Tomáš Lincer
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one