První jarní derby přineslo vítězství: MFK Karviná "B" - Lokomotiva 0:1

Lokomotiva zvládla těžký venkovní duel na půdě béčka druholigové Karviné. Stejně jako na podzim i toto derby skončilo jednobrankovým vítězstvím našeho celku a rovněž bylo poznamenáno stejnou rozhodující situací. Karviná nedala penaltu a Lokomotiva poté trestala. Hrdinou podzimního mače byl gólman Szarowski, teď je jím Stach.

Na první ohrožení jedné z branek si museli diváci počkat až do sedmnácté minuty, kdy Škuta vystřelil ze dvaceti metrů vedle. Poté, se osmělili i domácí ale Pavlík ani Legierski taktéž nenamířili své pokusy přesně. Ve druhé části první půle začala Lokomotiva přebírat otěže zápasu. Tutovou šanci poslat náš tým do vedení spálil Punčochář. Po centru do šestnáctky mu hlavou sklepl míč Přecechtěl do postavení, kdy byl zcela sám před Pindrochem. Míč mu však při zpracování odskočil a následnou kličku o kterou se pokusil, Pindroch svým zákrokem zmařil, přičemž šel na zem i Punčochář. Sporný moment však sudí jako penaltový neposoudil. Pindroch měl poté plné ruce práce aby vytáhl do branky mířící střílený centr Škuty ale poradil si. V závěru první půle ještě zkoušeli střílet z otočky Punčochář a také Přecechtěl ale bez gólového efektu.

Ve druhém poločase se karvinští zlepšili a začali naší obraně zle zatápět. Nejprve musel Stach "hasit" situaci, kdy na něj postupoval osamocený Pavlík. A poté už musel čelit penaltě po faulu Timpa na Skácelíka. To se psala 54. minuta. Míč na značku pokutového kopu si postavil Legierski ale Stach opět skvělým zákrokem odvrátil pohromu. V 58. minutě pak Lokomotiva vstřelila jedinou branku utkání. Nowinského střílený centr z levé strany doputoval s jemnou tečí karvinského obránce do sítě - 0:1. Domácí se okamžitě opět vrhli do útoku a snažili se o vyrovnání. Naši hráči pozorně bránili a hledali cesty k pojištění skóre rychlými kontry. V 68. minutě po rohu netrefil hlavou branku ve vyložené šanci Janík. Na druhé straně zaměstnával svými paradními pokusy z dálky Pindrocha Dittrich ale brankář stál vždy na svém míště, v jednom případě míč "lízal" tyč. A když se jako pojistka neujala ani hlavička Gilla nad a na druhé straně vyřešil už v nastavení závar před naší brankou spolehlivý Stach, Lokomotiva tak mohla oslavit vítězství.

MFK OKD Karviná "B" - Lokomotiva 0:1 (0:0)
Branka: 58. Nowinski
Žluté karty: Zahatlan - Škuta, Gill, Timp
Rozhodčí: Těšina - Richtár, Kaloč
Diváci: 200

Sestava Loko: Stach - Reichl, Gill, Bernatík, Nowinski - Kubiena (73. Ruisl), Dittrich, Škuta, Timp (58. Kempný) - Punčochář, Přecechtěl (63. Šuster)

Sestava MFK: Pindroch - Skácelík, Hrtánek, Janík, Cverna - Górniok (46. Zahatlan), Šimák (65. Cudrák) - Koutný, Fulnek, Pavlík - Legierski