Souboj o šest bodů béčko zvládlo: FC Horní Bludovice - Lokomotiva "B" 1:2

Béčko dokázalo ve svém posledním podzimním vystoupení konečně naplno bodovat a odpoutalo se z posledního místa tabulky okresního přeboru. Mužstvo tak přezimuje na desátém místě, před Horními Bludovicemi a Věřňovicemi s dvoubodovou ztrátou na devátý Baník Rychvald.

Béčko začalo utkání v Bludovicích dobře. Hrálo se častěji na polovině domácích a přicházely i šance. Bomba Piky mířila nad, střela Paducha na vzdálenější tyč prosvištěla jen těsně vedle. Tradiční smůlu béčka, ukázala naplno jedna situace, kdy po rohovém kopu hlavičkoval Kostura do na čáře stojího obránce Bludovic, aby ihned na to, po dalším přiklepnutí, Paduch napálil druhého na čáre stojícího hráče, který ani nevěděl jak gólu zabránil. Nedáš - dostaneš. Po chybě Fišera ve středu hřiště, se míč dostal k domácímu střelci Foniokovi, jenž samostatný únik na branku proměnil - 1:0. Béčku se ale podařilo do poločasu srovnat, což bylo velmi důležité. Tři minutky před poločasovou přestávkou zahrávalo béčko rohový kop. Přetažený centr Paducha poslal ve skluzu do sítě stoper Kostura - 1:1. Tento hráč má skvělý výběr místa a je při standardních situacích téměř vždy na správném místě.

Ve druhé půli se přeci jen domácí zlepšili. Přidělávali více starostí našim obranným řadám, jejich střely však buď mířily vedle nebo si s němi poradil Kučera, či je zblokovala obrana. Jedna z mála šancí našeho mužstva ve druhé půli pak skončila gólem. Suchánek dobře "zaforčekoval", obral o míč obránce Bludovic a mířil sám na gólmana. Před ním se rozhodl přihrát nabíhajícímu Paduchovi, který už uklidil balón do odkryté branky - 1:2. Tento hráč si chvíli předtím říkal o střídání. Byl tak dobrý tah trenéra, že jej na hřišti ponechal. Béčko se pak stáhlo do obranné ulity a vyráželo do brejků. Domácím se ale nedařilo vytvořit si z tlaku vyložené gólové příležitosti. V samém závěru mohl podtrhnout naše vítězství střídající Sojka, z úhlu však brankáře neprostřelil. To ale béčko nemuselo mrzet, jelikož i tak si připsalo tři body za vítězství 2:1.

FC Horní Bludovice - Lokomotiva "B" 1:2 (1:1)
Branky: 42. Kostura - 1:1, 72. Paduch - 1:2
Žluté karty: Kostura, Suchánek, Paduch
Diváci: 40

Sestava: Kučera - Láznička, Kostura, Krul, Lincer (89. Haas) - Komínek, Suchánek, Fišer, Pika - Paduch (80. Sojka), Niemiec.