Střelci tentokráte selhali: Lokomotiva - Nový Jičín 1:2

Lokomotiva překvapivě podlehla na vlastním hřišti Novému Jičínu a připsala si tak druhou porážku v řadě. Přestože to byla právě ona, kdo byl tím lepším mužstvem na hřišti, stará známá bolest - neproměňování vyložených šancí, to bylo jednoznačnou příčinou prohry. Nepodařilo se tak, co se produktivity týče, navázat na střelecké hody z předchozího domácího utkání proti MFK Havířov.

Od úvodního hvizdu rozhodčího bylo patrné kdo bude zapásu dominovat, naše mužstvo si vytvořilo tlak. Bohužel první branka padla v 11. minutě nečekaně do naší sítě. Po chybě ve středu pole se k míči dostal Bartoš, prošel až před Sabelu, kterému udělal kličku a do prázdné branky otevřel účet utkání - 0:1. Takřka vzápětí mohlo být srovnáno. Šuster dostal pěknou přihrávku do vápna ale sám před gólmanem trefil pouze boční síť branky. Vyrovnání tedy přišlo ve 23. minutě. Po rohu Dittricha hlavičkoval Šuster, jehož gólové zakončení skvělým zákrokem mladý talentovaný brankář Jičína Hanus vyrazil ale proti dorážce Urbana, taktéž hlavou, již neměl šanci - 1:1. O obrat ve skóre se mohl postarat opět Urban ale měl velkou smůlu. Gill jej našel v šestnáctce svým přesným pasem, Urban se do něj krásně položil nůžkami, bohužel míč skončil jen na tyči Hanusovy brány a žádný z našich dobíhajících hráčů už jej nedokázal doklepnout do sítě. Tento krásný moment si jistě zasloužil gólové vyjádření, bohužel nebylo přáno. Do konce poločasu pak přišly i další šance z nichž největší měli Miko a Reichl. Střelu prvně jmenovaného z nebezpečné standartky vyškrábl Hanus na rohový kop. To Reichl v závěru, poté co mu Šuster sklepl na kopačku proti noze centr, snad z osmi metrů branku neuvěřitelně přestřelil. Do kabin se tak šlo, místo za stavu 3:0, za stavu 1:1.

Ve druhé půli se hráči snažili převrátit misky vah na svou stranu ale po hříchu se jim již nedařilo vytvářet si vyložené šance. Z permanentního tlaku tak mužstvo vytěžilo jen několik rohových kopů a nepříliš nebezpečných střel. Hosté, na kterých bylo za remízového stavu vidět, že vzhledem k průběhu utkání budou vyloženě spokojeni s bodem, poctivě bránili a čekali na chyby a nebezpečné kontry do otevřené obrany Lokomotivy. Jeden takový brejk pak přišel v 81. minutě a znamenal, že si Jičín odveze ze Závady všechny tři body. Na konci akce byl Kalich, jemuž se hezky technickou střelou podařilo přehodit Sabelu - 1:2. Zaskočení hráči již pak nedokázali s tímto stavem nic udělat a první ze dvou po sobě následujících domácích zápasů tak skončil neúspěchem. Tento týden hostíme poslední celek tabulky FK Mohelnice.

Lokomotiva - TJ Nový Jičín 1:2 (1:1)
Branky: 23. Urban - 11. Bartoš, 81. Kalich
Žluté karty: Škuta - Farkaš, Bajer, Gelnar
Rozhodčí: Boček - Hess, Futerko
Diváci: 95
Sestava: Sabela - Buzek, Gill, Bernatík, Bielan (64. Langer) - Reichl, Škuta, Dittrich, Miko - Urban (76. Vlachovič), Šuster