Také z Jičína bez bodu: FK Nový Jičín - Lokomotiva 2:1

Lokomotiva zakončila podzimní část sezóny porážkou v Novém Jičíně. Venku to prostě tomuto týmu nejde. Za celou podzimní část, tedy Lokomotiva vytěžila z utkání venku pouhý jediný bod (v Šumperku), při třech vstřelených brankách. Takovou nepříznivou bilanci již dlouho nepamatujeme. Naposledy snad v krizové sezóně 2002/2003, kdy se ale vzhledem ke kvalitě tehdejšího kádru nedalo nic jiného než sestup z divize očekávat. Nebýt úplně rozdílné formy v domácích utkáních, asi bychom měli sestupové starosti. Při vyrovnanosti letošního ročníku divize "E", však lze naopak z jiného úhlu pohledu říci, že kdyby náš tým hrál venku alespoň ze třetiny tak jako doma, možná bychom byli i první.

V Jičíně začali aktivněji naši hráči, rychlou brankou mohl zmrazit domácí Urban. Z úhlu však nenahrál lépe postavenému spoluhráči stojícímu před brankou a trefil pouze brankáře. To domácí svoji úvodní přiležitost využili, na střelu Kiši k tyči Szarowski nedosáhl - 1:0. Naštěstí odpověď přišla brzy. Ve 14. minutě se k míči dostal Ruisl a jeho tečovaná přízemní střela skončila v síti - 1:1. Příležitost otočit vývoj utkání měl Dittrich, který se opřel v šestnáctce do odraženého míče ale mířil nad branku.

Stoprocentní šanci měl na startu druhé půle i Škuta. Poté, co gólman domácích vyrazil střelu pouze před sebe, tak se k dorážce dostal právě Škuta ale míč napálil pouze nad branku. A když náš tým klasicky nedokázal využívat takovéto šance přišel opět trest. Na konci akce domácích v 73. minutě stál opět Kiša a strhl vedení na stranu Nového Jičína - 2:1. Naše naděje, udělat něco s nepříznivým výsledkem v závěrečných sedmnácti minutách, pohřbil Ruisl, jenž o pouhé dvě minutky později tvrdě atakoval u postranní čáry hráče domácích a poroučel se předčasně ze hřiště. Nový Jičín si pak v přesile již vítězství vzít nenechal.

FK Nový Jičín - Lokomotiva 2:1 (1:1)
Branky: 8. a 73. Kiša - 14. M. Ruisl
Žluté karty: Repa, Kalich, Šrom - Kubiena, Dittrich, Škuta, Bernatík
Červená karta: 75. M. Ruisl
Rozhodčí: Viščor - Záloha, Čecháček
Diváci: 90

Sestava: Szarowski - Kempný, Gill, Bernatík, Nowinski - Reichl, Škuta, Dittrich, Kubiena - Urban, M. Ruisl