Tři body zůstaly doma: Lokomotiva - FC TVD Slavičín 1:0

V deštivém sobotním odpoledni nastoupila Lokomotiva na domácí půdě proti zachraňujícímu se Slavičínu. Před zápasem nebylo pochyb kdo je favoritem utkání a tuto roli také začali hráči od začátku utkání potvrzovat. Lokomotiva mohla jít brzy do vedení, jenže Šuster v jasné šanci umístil svou střelu pouze do prostoru kde stál gólman hostí. A naši hráči posléze spalovali i další šance. Zejména při Škutově gólové střele se opět blýskl brankář Slavičína, který ji pohotově nohou vyrazil. Proti Kempného ráně z voleje již sice neměl šanci ale ta k naší smůle mířila pár centimetrů vedle. Do konce první půle jsme se však přeci jen zaslouženého vedení dočkali, když centr z levé strany dokázali naši útočníci snad na třikrát zužitkovat. Na konci všeho stál důrazný Hanusek jenž protlačil míč za záda brankáře Slavičína - 1:0.

Druhý poločas přinesl změnu obrazu hry, jelikož hosté vrhli všechny síly do útoku a začali si i oni vytvářet šance. Výsledkem jejich snah byla dvakrát nastřelená konstrukce naší branky a několik nebezpečných střel, při nichž musel potvrdit své brankářské umění Sabela. Zejména u prvních dvou jmenovaných situací při nás stálo štěstí. Na naší straně mohl definitivně rozhodnout Šuster, který ale ve stoprocentní šanci na hranici malého vápna selhal. Nevedlo se ani Reichlovi, jenž po pěkné individuální akci vystřelil na vzdálenější tyč, diváci už už zdvihali ruce nad hlavu ale míč nakonec prošel těsně vedle tyče. Napínavé utkání vrcholilo v devadesáté minutě, kdy si nejprve mohl vstřelit nešťastný vlastní gól Bielan, naštěstí jeho hlavou prodloužený centr reflexivě Sabela vyrazil a když následný nájezd střídajícího Urbana ubránil gólman hostí mimo šestnáctku rukama i nohama, sudí odpískal konec a všechny body tak zůstaly v Petrovicích.

Lokomotiva - FC TVD Slavičín 1:0 (1:0)
Branka: 39. Hanusek
Žluté karty: 1:2 (Hanusek)
Rozhodčí: Hess - Lalík, Mikeska
Diváci: 195

Sestava Loko: M.Sabela - Kempný, Gill, Bielan, Reichl - Škuta, Dittrich, Koper, Miko (82. Vlachovič) - Šuster (78. Urban), Hanusek (90. Kumpán).