Tomáš Lincer

Tomáš Lincer

Vítejte na oficiálních stránkách fotbalového klubu

V sobotu 14. července se uskuteční jubilejní 10. ročník Memoriálu Haasů

Již tuto sobotu 14. července se uskuteční v našem fotbalovém areálu v pořadí 10. ročník MEMORIÁLU HAASŮ. Výbor TJ se v roce 1999 rozhodl pravidelně pořádat jako přípravu před novým soutěžním ročníkem turnaj, který by měl být událostí nejen sportovní ale i společenskou.
Pro diváky by tento turnaj měl být příjemným zpestřením fotbalové přestávky, pro naše mužstvo kvalitní přípravou, pro náš klub výbornou prezentací, vzpomínkou a poděkováním těm, na jejichž počest se memoriál hraje, proto je turnaj i letos velmi kvalitně obsazen.
Naše pozvání letos přijaly kluby SK Slavia Orlová-Lutyně, SK Dětmarovice a FC Odra Petřkovice.

Kdo byli Jan a Petr Haasové?
Jan Haas se narodil v Petrovicích 17. 4. 1933 a byl dlouholetým hráčem dřívějšího SK Petrovice a poté Lokomotivy Petrovice, kde ukončil svou hráčskou kariéru v bezmála 40 letech. Plynule však již pracoval ve výboru TJ a po p. Rudolfu Večerkovi se stal předsedou TJ. V této funkci zúročil své hráčské zkušenosti i nevšední organizační schopnosti. Jako zaměstnanec železniční stanice v Petrovicích prohloubil velmi dobré vztahy s tímto v té době hlavním sponzorem TJ. K jeho nejvýraznějším funkcionářským úspěchům patří dostavba areálu a zlepšení ekonomické situace klubu. Pan Jan Haas byl od r. 1958 ženat a se svou manželkou Marií měl dva syny, staršího Petra a mladšího Václava. Pan Jan Haas, přátelský a mimořádně pracovitý člověk, fotbalový nadšenec, zemřel po těžké nemoci předčasně 4. 10. 1985.

Petr Haas, starší syn Jana Haase se narodil 25. 1. 1959 a po svém otci zdědil fotbalové srdce i organizační schopnosti. Od žákovské kategorie hrál v TJ Lokomotiva a svou aktivní činnost ukončil v 26 letech. Bez kopané však dlouho nevydržel a od r. 1993 se stal členem výboru TJ a posléze místopředsedou TJ. Jako podnikatel se rovněž stal významným sponzorem TJ. S jeho příchodem došlo k dalšímu zlepšení ekonomické situace klubu, což umožnilo historicky 1. postup TJ Lokomotiva do I.A třídy Moravskoslezského kraje. Petr Haas byl ženat, z prvního manželství má syna Pavla, z druhého syna Petra, společně s ním vychovával Janu z prvního manželství své druhé malželky Karly. Petr Haas, který měl ambice jít ve stopách svého otce zemřel po dlouhodobé těžké nemoci 3. 4. 1998.

Čest jejich památce!

Představení hostů turnaje
SK Slavia Orlová-Lutyně
Historicky 1. mistrovské utkání odehrála SK Slavia Orlová (původní název, který byl schválen 1. září roku 1930) v dubnu roku 1931 a vyhrála v Bílovci 4:1.V roce 2000 hrozil klubu bankrot, před kterým ho uchránilo město Orlová a převedlo hrací práva na Divizi z Karviné. V ročníku 2010/11 nejprve balancovali na hraně sestupu, v zimní přestávce však došlo k výraznému posílení kádru, což klubu vyneslo na konečné 6. místo a status nejlepšího mužstva jara. Tento trend pokračoval i v sezóně 2011/12 a Slavia Orlová si tak zvláště díky suverénnímu počínání během podzimní části soutěže zajistila 1. místo v tabulce Divize E a postup do MSFL.  FK Slavia má hlavní stadion s přírodním trávníkem a vedlejší hřiště s umělou trávou 3. generace (v srpnu roku 2009 nahradila škvárové hřiště).

SK Dětmarovice
Historie klubu sahá do poloviny třicátých let dvacátého století, kdy se díky úsilí několika nadšenců založil v Dětmarovicích tento oddíl kopané. Stalo se tak 22. září 1935 poté, co se ze soutěže odhlásila SK Slavia Německá Lutyně a SK Dětmarovice byly díky tomu zařazeny do Těšínské fotbalové župy. První utkání se uskutečnilo již 6. října 1935 proti SK Petrovice. Od roku 1987 se začal budovat nynější stadion. V roce 1991 postoupilo mužstvo do I.B třídy a v dalších letech pokračoval prudký vzestup klubu, který vyvrcholil v roce 2002 postupem do MSFL. V této soutěži však setrvaly SK Dětmarovice pouze jednu sezónu. V roce 2007 byl klub z finančních důvodů nucen divizní soutěž nepřihlásit a nový ročních započal v I.A třídě. V současné době hraje mužstvo Dětmarovic krajský přebor, kde patří ke špičkovým týmům.
 
FC Odra Petřkovice
Historie fotbalového oddílu v Petřkovicích sahá do čtyřicátých let. V roku 1936 byl založen fotbalový oddíl pod názvem SK Petřkovice. V letech 1945 až 1967 působil pod názvem Sokol Petřkovice. V letech 1967 až 1990 vyvíjel svou činnost jako oddíl kopané při TJ Vítězný únor Ostrava a poté jako oddíl kopané u HTJ Odra Ostrava v letech 1990 až 1995. Ode dne 20.6. 2005 působí jako samostatný fotbalový klub pod názvem FC Odra Petřkovice. Mužstvo Petřkovic působí dlouhodobě v krajském přeboru, který zakončil v uplynulé sezóně na 7. místě.

Rozlosování a propozice turnaje
1. zápas: 12:30 - Lokomotiva Petrovice - SK Dětmarovice
2. zápas: 14:15 - Slavia Orlová-Lutyně - Odra Petřkovice
3. zápas: 16:15 - O 3. místo, poražení z 1. a 2. zápasu
4. zápas: 18:00 - Finále, vítězové 1. a 2. zápasu
Závěrečné vyhodnocení, předání cen - cca 19:30.

Délka zápasu - 2x35 minut, 10 minut přestávka.
Způsob ukončení zápasu - v případě nerozhodného výsledku rozhodují pokutové kopy, nejprve v sérii po 5, pak střídavě po 1 až do rozhodnutí.
Počet střídání - dle dohody trenérů.

Po ukončení sportovní části následuje v areálu TJ diskotéka. Občerstvení je zajištěno.
 
10.07.2012 14:35:03
lin.zi
Sobota 3. 8. 2013
Příprava
Lokomotiva - SK Stonava 6:0
Sobota 10. 8. 2013  16:30
MS Divize sk E - 1. kolo
Lokomotiva - 1. FC Viktorie Přerov


►Středa 17. 7. 2013
První posilou "A" mužstva v letní přestávce se stal čtyřiatřicetiletý zkušený záložník Zdeněk Holý, který přichází ze Sokolu Lískovec. Premiéru v našem dresu si odbyl v nevydařeném pohárovém utkání na půdě Vřesiny.

 

►Pondělí 22. 4. 2013
Brankář Ondřej Pacanovský dostal za vyloučení v Brumově od disciplinární komise FAČR trest na 8 soutěžních utkání. Svému týmu tak bude opět k dispozici až na konci května při utkání se Šumperkem.

© Copyright 2010-2012 Tomáš Lincer
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one