Tomáš Lincer

Tomáš Lincer

Vítejte na oficiálních stránkách fotbalového klubu

V sobotu se uskuteční 9. ročník Memoriálu Haasů

Již tuto sobotu 16. července se uskuteční v našem fotbalovém areálu v pořadí 9. ročník MEMORIÁLU  HAASŮ.
Výbor TJ se  v roce 1999 rozhodl pravidelně pořádat jako přípravu před novým soutěžním ročníkem turnaj, který by měl být událostí nejen sportovní ale i společenskou.
Pro diváky by tento turnaj měl být příjemným zpestřením fotbalové přestávky, pro naše mužstvo kvalitní přípravou, pro náš klub výbornou prezentací, vzpomínkou a poděkováním těm, na jejichž počest se memoriál hraje, proto je turnaj i letos velmi kvalitně obsazen.
Naše pozvání letos přijaly kluby SK Slavia Orlová-Lutyně, MFK Frýdek-Místek, GKS 1962 Jasztrzebie a KS 27 Golkowice. Posledně jmenovaný tým se utká mimo hlavní turnaj, v rámci žákovské kategorie, s našimi mládežníky.
Letošní, dá se říci, mezinárodní turnaj je součástí projektu "SPOLEČNĚ - RAZEM II", který je financován finančními prostředky Evropské unie z Fondu Mikroprojektů Euroregionu Těšínské Slezsko - Şląsk Cieszyński.


Kdo byli Jan a Petr Haasové?

Jan Haas se narodil v Petrovicích 17. 4. 1933 a byl dlouholetým hráčem dřívějšího SK Petrovice a poté Lokomotivy Petrovice, kde ukončil svou hráčskou kariéru v bezmála 40 letech. Plynule však již pracoval ve výboru TJ a po p. Rudolfu Večerkovi se stal předsedou TJ. V této funkci zúročil své hráčské zkušenosti i nevšední organizační schopnosti. Jako zaměstnanec železniční stanice v Petrovicích prohloubil velmi dobré vztahy s tímto v té době hlavním sponzorem TJ. K jeho nejvýraznějším funkcionářským úspěchům patří dostavba areálu a zlepšení ekonomické situace klubu. Pan Jan Haas byl od r. 1958 ženat a se svou manželkou Marií měl dva syny, staršího Petra a mladšího Václava. Pan Jan Haas, přátelský a mimořádně pracovitý člověk, fotbalový nadšenec, zemřel po těžké nemoci předčasně 4. 10. 1985.

Petr Haas, starší syn Jana Haase se narodil 25. 1. 1959 a po svém otci zdědil fotbalové srdce i organizační schopnosti. Od žákovské kategorie hrál v TJ Lokomotiva a svou aktivní činnost ukončil v 26 letech. Bez kopané však dlouho nevydržel a od r. 1993 se stal členem výboru TJ a posléze místopředsedou TJ. Jako podnikatel se rovněž stal významným sponzorem TJ. S jeho příchodem došlo k dalšímu zlepšení ekonomické situace klubu, což umožnilo historicky 1. postup TJ Lokomotiva do I.A třídy Moravskoslezského kraje. Petr Haas byl ženat, z prvního manželství má syna Pavla, z druhého syna Petra, společně s ním vychovával Janu z prvního manželství své druhé malželky Karly. Petr Haas, který měl ambice jít ve stopách svého otce zemřel po dlouhodobé těžké nemoci 3. 4. 1998.

Čest jejich památce!


Představení hostů turnaje

MFK Frýdek-Místek
Tento frýdecko-místecký klub (přezdívaný Lipina nebo Válcovny), hraje v současné době 3. nejvyšší soutěž - MSFL. Vznikl v roce 1921. V ročníku 1975/76 vybojoval historický postup do I. ligy, bohužel pouze na 1 sezónu. V osmdesátých a devadesátých letech působil převážně ve druhé lize. Na přelomu tisíciletí klub opustil hlavní sponzor Válcovny plechu, což se záhy negativně projevilo a nasledoval pád do MSFL. Tuto soutěž, vyjma dvou sezón 2004-06, hrají frýdecko-místečtí dodnes. V aktuálně skončeném ročníku 2010/11 skončili v tabulce na výborném 3. místě. Své zápasy hrají na stadionu Stovky s kapacitou 12 400 míst.

SK Slavia Orlová-Lutyně
Tento klub hraje stejně jako naše mužstvo Moravskoslezskou Divizi E.Historicky 1. mistrovské utkání odehrála SK Slavia Orlová (původní název, který byl schválen 1. září roku 1930) v dubnu roku 1931 a vyhrála v Bílovci 4:1.V roce 2000 hrozil klubu bankrot, před kterým ho uchránilo město Orlová a převedlo hrací práva na Divizi z Karviné. V aktuálně skončeném ročníku 2010/11 nejprve balancovali na hraně sestupu, v zimní přestávce však došlo k výraznému posílení kádru, což klubu vyneslo na konečné 6. místo a status nejlepšího mužstva jara. FK Slavia má hlavní stadion s přírodním trávníkem a vedlejší hřiště s umělou trávou 3. generace (v srpnu roku 2009 nahradila škvárové hřiště).

GKS 1962 Jastrzebie
Polský fotbalový klub založený, jak již název napovídá, v roce 1962. Ke konci osmdesátých let si zahrál i v Extraklase, čili polské nejvyšší soutěži. V letech devadesátých však následoval pád do III. ligy, který pokračoval i na přelomu nového tisíciletí až do IV. ligy. Poté následoval opět vzestup a GKS se dostal v sezóně 2007/2008 až do I. ligy (v novém systému druhá nejvyšší polská soutěž). Vzhledem k velkým finančním potížím, však klub v roce 2010 neobdržel potřebnou licenci a následoval pád do oblastní soutěže. V právě skončené sezóně oslavili v Jastrzebie postup z této soutěže, do IV. ligy Slezska (pátá nejvyšší polská soutěž). Zdá se tedy, že se opět začíná blýskat na lepší časy. Své domácí zápasy hraje GKS na stadionu Miejskim v Jastrzebie, který má kapacitu 15 000 míst. Na tomto stadionu se v roce 1992 odehrálo i přátelské mezistátní utkání, mezi reprezentacemi Polska a Československa.

KS 27 Golkowice
Jedná se o polský klub z příhraniční sousední obce Gódow, části Golkowice. Byl založen v roce 1927. Nejvyšší soutěž, kterou klub dosáhl je A třída (klasa A), kterou si několikrát ve své historii zahrál, naposledy v sezóně 2001/02. Momentálně působí družstvo dospělých v B třídě (klasa B), kterou zakončilo na 3. místě.


Rozlosování a propozice turnaje

1. zápas: 12:30 - Lokomotiva Petrovice - Slavia Orlová
2. zápas: 14:00 - MFK Frýdek-Místek - GKS 1962 Jastrzebie
3. zápas: 15:10 - Utkání žáků - Lokomotiva Petrovice - KS 27 Golkowice
4. zápas: 16:30 - O 3. místo, poražení z 1. a 2. zápasu
5. zápas: 18:00 - Finále, vítězové z 1. a 2. zápasu
Závěrečné vyhodnocení, předání cen - cca 19:30.

Délka zápasu - 2x30 minut, 10 minut přestávka.
Způsob ukončení zápasu - v případě nerozhodného výsledku rozhodují pokutové kopy, nejprve v sérii po 5, pak střídavě po 1 až do rozhodnutí.
Počet střídání - dle dohody trenérů.

Po ukončení sportovní části následuje v areálu TJ diskotéka. Občerstvení je zajištěno.

Vstupné 30 Kč platí na celou akci!           
13.07.2011 16:50:42
lin.zi
Sobota 3. 8. 2013
Příprava
Lokomotiva - SK Stonava 6:0
Sobota 10. 8. 2013  16:30
MS Divize sk E - 1. kolo
Lokomotiva - 1. FC Viktorie Přerov


►Středa 17. 7. 2013
První posilou "A" mužstva v letní přestávce se stal čtyřiatřicetiletý zkušený záložník Zdeněk Holý, který přichází ze Sokolu Lískovec. Premiéru v našem dresu si odbyl v nevydařeném pohárovém utkání na půdě Vřesiny.

 

►Pondělí 22. 4. 2013
Brankář Ondřej Pacanovský dostal za vyloučení v Brumově od disciplinární komise FAČR trest na 8 soutěžních utkání. Svému týmu tak bude opět k dispozici až na konci května při utkání se Šumperkem.

© Copyright 2010-2012 Tomáš Lincer
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one