Vítězná rozlučka s domácím publikem: Lokomotiva - SK Kravaře 2:1

Lokomotiva konečně protrhla sedmizápasovou sérii bez výhry. V posledním domácím zápase sezóny porazila hosty z Kravař 2:1 a před posledním kolem je tak jasné, že neskončí hůř jak sedmá.

Do vedení jsme mohli jít již ve 4. minutě, to by ale nesměl Vlachovič po centru Reichla přestřelit branku ze dvou metrů. Po gólu následně volala jak hlavička Gilla, kterou gólman Hladký s námahou vyrazil, tak i povedená střela Kopera, jíž Hladký vyškrábl na rohový kop. Hosté se poprvé vážněji připomněli ve 23. minutě a hned to mohlo znamenat branku v naší síti. Lokša postupoval sám na Sabelu ale ten proti němu skvěle zásahl. Dále se pak počítaly šance opět hlavně na naší straně. Hanusek to zkoušel dvakrát neúspěšně hlavou, Gillovu pumelici Hladký zlikvidoval. Ve 40. minutě se konečně rozvlnila síť v brance Kravař. Kumpán vybídl do šance Hanuska, který obstřelil Hladkého a bylo to 1:0. Bohužel vedení mužstvo do poločasu neudrželo. Ve 45. minutě, po chybě Kopera ve středu hřiště, rozjeli hosté útok, na jehož konci Baranek přehodil bezmocného Sabelu - 1:1. Přesto jsme jěště v nastaveném čase mohli strhnout vedení opět na naší stranu. Vlachovič však zakončoval těsně vedle levé tyče a potvrdil tak to, co se táhne s mužstvem celou sezónu - slabá efektivita. Až by se chtělo říci, že mužstvo Lokomotivy místy připomíná anglický FC Liverpool, který taktéž potřebuje na vstřelení jednoho gólu deset tutovek za zápas.

Ve druhé půli se obraz hry nezměnil a byla to stále Lokomotiva, kdo byl aktivnějším mužstvem na hřišti. Vlachovič, který neměl střelecký den, mířil v další dobré příležitosti nad. Také Kumpán ani Škuta si na brankáře Hladkého nepřišli. Na druhé straně měl Šanci Jatagandzidis ale také on na Sabelu v brance nevyzrál. Rozhodnutí přišlo v 81. minutě. Ve středu pole skvěle zabojoval o míč Škuta, nahrál Šusterovi, ten neméně pohlednou přihrávkou do šestnáctky vyslal do šance Hanuska, jenž obešel Hladkého a poslal míč do odkryté branky - 2:1 pro Lokomotivu. To byl také konečný výsledek utkání a hráči se tak rozloučili s domácím publikem vítězstvím.

Lokomotiva - SK Kravaře 2:1 (1:1)
Branky: 40. a 81. Hanusek - 45. Baranek
Žluté karty: 1:2
Rozhodčí: Růžička - Hanák, Futerko
Diváci: 65

Sestava Loko: M. Sabela - Kempný (90. Funiok), Gill, Anastazovský, Reichl - Dittrich, Koper, Škuta, Vlachovič - Hanusek (88. Novotný), Kumpán (60. Šuster).