Tomáš Lincer

Tomáš Lincer

Vítejte na oficiálních stránkách fotbalového klubu

Zhodnocení roku 2010


„A" MUŽSTVO MUŽŮ

Zimní přípravu před jarní částí soutěže jsme zahájili ve středu 6.1.2010 v celém širším kádru, včetně „B" mužstva mužů a některých nadějných dorostenců.

Loňská zima nám ukázala co umí. Z 8. na 9. ledna 2010 napadlo o tomto víkendu v našem regionu cca 30 cm sněhu. Tyto extrémní zimní podmínky nám dovolily se zaměřit pouze na sílu a vytrvalost.

Za těchto nepříznivých podmínek jsme přesto zahájili zimní přípravu turnajem pořádaným FK SLAVIA ORLOVÁ v termínu od 16.1. do 27.2.2010. Rovněž „B" mužstvo zahájilo zimní přípravu na turnaji v rámci OFS Karviná na umělé trávě Baníku ALBRECHTICE. V době od 30.1. do 14.3.2010.

V zimní přípravě jsme celkem odehráli včetně zimního turnaje pořádaného FK SLAVIA ORLOVÁ 12 přípravných utkání. Jejich výsledkem bylo 8 vítězství a 4 porážky s celkovým skóre 42:22. Rovněž vítězství v 1.ročníku výše uvedeného zimního turnaje není zanedbatelné při účasti mužstev z divize, krajského přeboru a 1.A třídy. Nejlepšími střelci byli JUROSZEK Filip s 6 a HANUSEK Daniel s 5 brankami.

Kádr trenéra Dušana KOHÚTA tvoří tito hráči:

Brankáři: SABELA Marek, POLÁŠEK Michal, MRKVA Lukáš

Obránci: KLIMEK Pavel, BIELAN René, BERNATÍK Pavel, KLIMEK Rostislav, REICHL Michael

Záložníci: MIKO Patrik, KUMPÁN Martin, SKŘÍŽOVSKÝ Jakub, LÁZNIČKA Petr

Útočníci: ŠUSTER Pavel, JUROSZEK Filip, HANUSEK Daniel, LUKAN Jan

Naše cíle jsou úměrné kvalitě našeho kádru. Máme výhodu v tom, že na mužstvo nikdo netlačí. Pokusíme se vybojovat druhé místo v tabulce a jestli to bude stačit na postup se uvidí až v létě. Každopádně bychom divákům, kteří navštíví jakýkoliv náš zápas, rádi nabídli rychlý, ofenzivní a kombinační fotbal. Hráče na to máme a ukáží nám to hned úvodní jarní zápasy s FRENŠTÁTEM, ve VRATIMOVĚ a s 1.BFK FRÝDLANT n. O.

V úvodním utkání před vlastním obecenstvem na domácí půdě jsme přesvědčivě zvítězili nad EPO FRENŠTÁT 3:1, ale hned ve druhém utkání jara jsme nepřesvědčili ve VRATIMOVĚ, kde jsme pouze remizovali 1:1. Tento soupeř nezískal na podzim ani jeden bod a tudíž byl hned po podzimní části KP jistým sestupujícím. V dalších 7 kolech jsme nepoznali hořkost porážky, až poté jsme zaváhali ve 24.kole na domácím hřišti. S HÁJEM ve SLEZSKU jsme překvapivě ztratili tři body a prohráli 1:3. Za celou jarní část KP jsme pouze 2x remizovali a jednou prohráli. Zbývajících 12 utkání jsme vyhráli, což nám vyneslo celkově druhé místo v KP SR 2009/2010 a současně i postup do MSD sk.E pro nový SR 2010/2011. V minulém jsme v KP odehráli celkem 30 mistrovských utkání, z toho bylo 19 vítězných, 7 utkání skončilo nerozhodně a 4 porážky, vysoce aktivní skóre 75:28 a zisk 64 bodů. Spolu s vítězem KP Sokolem LÍSKOVEC jsmě měli nejlepší obranu, která za celý SR 2009/2010 dostala 28 branek, stejně jako jeho vítěz. Nejlepší střelci v KP v SR 2009/2010 byli ŠUSTER Pavel s 25, LUKAN Jan se 14 a JUROSZEK Filip se 6 brankami. Nejvíce trestanými hráči v celém SR byli BIELAN 9 ŽK, ŠUSTER 8 ŽK a LUKAN 7 ŽK. V jarní části jsme obdrželi 1 ČK, kterou obdržel HANUSEK Daniel.

Podzimní přípravu před zahájením nového SR 2010/2011 jako staronový účastník MSD sk.E jsme zahájili ve středu 7.7.2010, společně s hráči staršího dorostu. Celkem jsme v přípravném období odehráli 7 utkání, které jsme všechny vyhráli, včetně utkání s MFK OKD KARVINÁ v poměru 2:1. Celkové skóre v přípravě bylo 26:8. Nejlepší střelci v přípravě: HANUSEK 8 a ŠUSTER 6 gólů.

Kádr trenéra Dušana KOHUTA doznal na určitých postech podstatných změn. Po odchodu Filipa JUROSZKA do Rakouska, v průběhu podzimu zanechal aktivní činnosti Jakub VÁVRA, brankář Lukáš MRKVA odešel do Dětmarovic a dlouhodobě mimo hru je zraněný HANUSEK. Z hostování z MFK HAVÍŘOV se vrátil Petr DITTRICH, na hostování z MFK OKD KARVINÁ přišli Roman GIŇA a Petr ŠKUTA. Tento částečně pozměněný kádr prověří naši připravenost na nový soutěžní ročník 2010/2011 v MSD sk.E hned úvodní utkání s ambiciózním a atraktivním soupeřem FK MIKULOVICE na domácí půdě v Závadě. V tomto utkání jsme zvítězili naprosto zaslouženě 3:0 a mohli vyhrát ještě vyšším rozdílem.    

Kádr trenéra Dušana KOHUTA pro nový soutěžní ročník 2010/2011 v MSD sk.E tvoří tito hráči:

Brankáři: SABELA Marek, BARÁNI Lukáš

Obránci: KLIMEK Pavel, BERNATÍK Pavel, GILL David, REICHL Michael, BIELAN René, GIŇA Roman                

Záložníci: MIKO Patrik, DITTRICH Petr, KUMPÁN Martin, LUKAN Jan, CZYŽ Petr

Útočníci: ŠUSTER Pavel, ŠKUTA Petr, JURYGÁČEK Jan

Trenér mužstva: KOHUT Dušan

Asistent trenéra: POLEDNÍK Pavel

Vedoucí mužstva: HAAS Miroslav

Masér mužstva: DEUTSCH Jan

V podzimní části MSD sk.E jsme odehráli celkem 15 mistrovských utkání včetně předehrávaného úvodního jarního kola SR 2010/2011. Z těchto utkání jsme v 8 zápasech zvítězili, 3 utkání skončila nerozhodně a 4 utkání prohráli. Zisk ve výši 27 bodů a aktivní skóre 18:11 nám vyneslo 4.místo po podzimní části soutěže. Nejlepšími střelci podzimu jsou LUKAN Jan a ŠUSTER Pavel po 5 brankách a MIKO Patrik 2 branky. Po podzimní části MSD sk.E máme v soutěži nejlepší obranu tj. průměr 0,73 obdržené branky na jedno utkání. Druhý Baník OSTRAVA U21 má průměr na jedno utkání 0,86 branky.

V této části soutěže jsme obdrželi celkem 31 ŽK, což představuje průměr 2,06 ŽK na jedno utkání. Celý podzim jsme odehráli bez ČK. Nejvíce trestanými hráči byli: ŠUSTER 7 ŽK, GILL 4 ŽK, DITTRICH, LUKAN, ŠKUTA po 3 ŽK. Všech 30 mistrovských utkání v roce 2010 sledovalo celkem 4 972 diváků, což představuje průměr na jedno utkání 166 diváků. V porovnání s rokem 2009 došlo ke zvýšení počtu diváků celkem o 127 osob. Rekordní účast byla zaznamenána ve 4.kole, na utkání v NOVÉM JIČÍNĚ, kde utkání vidělo 325 diváků.

Fotbal je kolektivní hrou a není tím myšleno jen oněch jedenáct hráčů přímo v poli, ale i všichni ti, kteří se podílejí v průběhu celého roku na výsledcích všech naších družstev, si zaslouží upřímné díky nás všech fandů a sympatizantů.

 

 „B" MUŽSTVO MUŽŮ

Již druhým rokem je naše „B" mužstvo účastníkem okresní soutěže a v právě skončeném SR 2009/2010 skončilo na druhém místě pouze o 3 body za vítězem soutěže SLOVANEM ORLOVÁ. Vzhledem k počtu jeho účastníků se OS hrála čtyřkolově a v celém SR odehrálo naše „B" mužstvo 20 mistrovských utkání. Z tohoto počtu bylo 12 vítězných , 2 utkání skončila nerozhodně a 6 utkání prohráli. Celkové skóre v poměru 41:27 je řadí jako mužstvo s nejlepší obranou v okresní soutěži mužů v SR 2009/2010.

Nejlepšími střelci mužstva byli: KOSTURA Jakub 9 branek, FUNIOK Vít 7 branek, KRUL Daniel 4 branky a NIEMIEC Patrik 4 branky. Nejvíce trestanými hráči byli: FUNIOK 4 ŽK, KRUL 3 ŽK a KOSTURA 2 ŽK.

Kádr mužstva tvoří:

Brankáři:          PUČEK Jan, BARÁNI Lukáš

Obránci:           BRODŇAN Michal, KOSTURA Jakub, LINCER Tomáš, KOMÍNEK Jakub, LÁZNIČKA Petr, WOJCIK Jindřich, WODECKI

Záložníci:          SABELA David, RUISL Tomáš, NIEMIEC Patrik, KRUL Daniel,

                         KONDERLA Jan, NOVOTNÝ Daniel

Útočníci:           FUNIOK Vít, SOJKA Jaroslav, HAAS David, WOJCIK Pavel, FIŠER Jan

Trenéři:            SZCZYGIEL Vladislav

                         SABELA Milan

Vedoucí mužstva: KOSTURA Lubomír

Podzimní přípravu před novým soutěžním ročníkem 2010/2011 zahájilo mužstvo  20. července a v jejím rámci se zúčastnilo turnaje pořádaného TJ LOKOMOTIVA LOUKY, na kterém obsadilo druhé místo ze čtyř účastníků za vítězem SK STONAVA. Vzhledem k tomu, že z OS se odhlásilo mužstvo Flisníku DOMASLAVICE, bude v soutěži pouze 5 ůčastníků a rovněž se bude nový soutěžní ročník hrát čtyřkolově jako v minulé sezóně a vítěz postoupí do OP.

Umístění našeho „B" mužstva po podzimní části OS je velkým zklamáním, když v jarní části usilovali dokonce o postup do OP. V podzimí části nového SR 2010/2011 v žádném z 8 mistrovských zápasů ani jednou nezvítězili. Tyto výsledky jsou do značné míry velkou ostudou vzhledem k tomu, že oproti jarní části soutěže nedošlo k výrazným změnám v kádru. Po podzimní části soutěže z jeho 5 účastníků skončili na předposledním místě se ziskem 5 bodů za 5 nerozhodných výsledků a pasivním skóre 15:20. V zimní přípravě má mužstvo na čem pracovat, aby jejich výsledky byly výrazně lepší než po podzimní části soutěže. Nejlepšími střelci byli: FUNIOK 6 branek, KOSTURA a NIEMIEC po 2 brankách. Nejvíce trestaným hráčem byl FUNIOK, který nasbíral 3 ŽK.


STARŠÍ DOROST

Pro družstvo staršího dorostu byl SR 2009/2010 rokem velmi úspěšným, neboť KS sk.B suverénně vyhrálo a zajistilo si pro nový SR 2010/2011 účast v Krajském přeboru staršího dorostu. Družstvo starších dorostenců pod vedením zkušeného trenéra Jiřího KULJOVSKÉHO, prošlo jarní odvetnou částí soutěže jako nůž máslem a pouze v jednom utkání prohráli a ve 3 utkáních hráli nerozhodně a ve zbývajících 9. utkáních plně bodovali.

Po odehrání 26 mistrovských utkání v SR 2009/2010 dosáhli 19 vítězství, 5 utkání skončilo nerozhodně a zbývající 2. utkání prohráli. Zisk 62 bodů a vysoce aktivní skóre 93:33 řadí naše dorostence na 1.místo s nejlepším útokem v obou skupinách KS staršího dorostu. Úspěšný trenér starších dorostenců Jiří KULJOVSKÝ po podzimní části soutěže prohlásil: „Chceme krajskou soutěž vyhrát" a toto jeho přání se mu do puntíku splnilo. Nejlepší střelci družstva: BOHÁČ 23 branek, LIPOVSKÝ 18 branek, CZYŽ 7 branek. Dorostenci obdrželi celkem 29 ŽK a sezónu odehráli bez jediné ČK.

Kádr dorosteneckého družstva tvořilo celkem těchto 18. hráčů:

Brankáři:          LEIBL, FRYŠ, HRNČÁR

Obránci:           SKŘÍŽOVSKÝ Patrik, SUCHÁNEK, ZUBÁK, WOJCIK Jindřich

Záložníci:          CZYŽ Petr, PAVLÍK Marek, ČERNÝ, MALEC, MAZAL, KŘÍŽ

Útočníci:          BOHÁČ, LIPOVSKÝ, FILÍPEK, VOJÁČEK

Trenér družstva: KULJOVSKÝ Jiří

Asistent trenéra: KŘÍŽ starší

Vedoucí družstva: SKŘÍŽOVSKÝ Martin

Podzimní přípravu před zahájením nového SR 2010/2011 zahájili dorostenci současně s 1. mužstvem ve středu 7.7.2010. Z postupujícího týmu zůstalo v kádru pouze 5 hráčů a před vedením a realizačním týmem vyvstal problém družstvo staršího dorostu doplnit kvalitními hráči, aby v této náročné soutěži obstáli.

Kádr hráčů byl především doplněn hráči z MFK OKD KARVINÁ a tento nový kolektiv v podzimní části soutěže bojoval se střídavými úspěchy. V podzimní části odehráli naši dorostenci celkem 15 mistrovských utkání, 6x zvítězili, 2 utkání skončila nerozhodně a 7x prohráli. Získali celkem 20 bodů a aktivní skóre 44:43 jim po podzimu zajistilo 7. příčku v krajském přeboru.

Ovšem v předehrávaných jarních 16. a 17. kole už nebyli dorostenci tak úspěšní a obě utkání prohráli jak v HEŘMANICÍCH tak doma s VÍTKOVEM a navýšení bodového zisku se nedočkali. Nejlepší střelci družstva: JURYGÁČEK 15 branek, ŠTRBA 9 branek, CZYŽ 6 branek. Před jarní částí sezóny se dají v kádru dorostenců očekávat změny. Šanci by ve větší míře měli dostat dorostenci MFK OKD KARVINÁ, kteří by před zimní přípravou, nebo i po ní neměli uplatnění ve svých mateřských „A" nebo „B" družstvech staršího dorostu.

Trenér družstva: CHYBIDZIURA Aleš

Vedoucí družstva: VOJÁČEK Lubomír, Ing.

 

MLADŠÍ DOROST

 Před zahájením nového soutěžního ročníku 2010/2011 a postupu staršího dorostu do KP, musel výbor TJ a realizační tým řešit otázku družstva mladších dorostenců, což vyplývá ze soutěžního řádu KP. Tento problém se nám nepodařilo zcela vyřešit vzhledem ke kvalitě družstva mladších dorostenců, kteří se teprve fotbalu začínali učit a otázka tréninkové morálky byla pro ně španělskou vesnicí.

Negativní výsledek se velice brzy dostavil a po odehrání poloviny soutěže byli mladší dorostenci po 4 porážkách a 3 kontumacích ze soutěže vyloučeni. Této problematice se bude muset výbor TJ v zimní přestávce plně věnovat.


STARŠÍ A MLADŠÍ ŽÁCI

Ke stálicím okresního přeboru starších žáků patří i naše žákovské družstvo TJ LOKOMOTIVA. V soutěžním ročníku 2009/2010 v němž startovalo celkem 12 družstev, si naši žáci nevedli špatně i když skončili ve druhé polovině tabulky.

Nejlepšími střelci v uplynulé soutěži byli: FERKO 7 branek, PISKOŘ 6 branek. Za celý SR 2009/2010 byli naši žáci potrestáni 4 ŽK a 1 ČK obdržel PISKOŘ. Pro nový SR 2010/2011 tvoří naše žákovské družstvo následující kádr fotbalistů:

Brankáři:          TUŠIL, PLUSKAL

Obránci:           MATĚJÍČEK, ORAČKO, KLEIN, BIESANIK, KRUCINA

Záložníci:          PADUCH, OVČAŘI, FERKO, MAKULA, TORÁČ, KULA D.

Útočníci:          PISKOŘ, BALAŽOVIČ, KRUL, VEČEREK, KULA P.

V novém SR 2010/2011 bude jediným cílem starších žáků uhrát a dosáhnout minimálně stejných výsledků jako v minulém roce a tím zachovat Okresní přebor žáků i dalším ročníku. Před výborem TJ a realizačním týmem žáků stojí před zahájením nového SR 2010/2011 stěžejní úkol a to poskládat tým mladších žáků 7+1 a jeho vedení.

Trenéři družstva: PADUCH Vladimír

                            VOJÁČEK Lubomír, Ing.

Vedoucí družstva: WRUBEL Jaroslav

Nový SR 2010/2011 rozehráli naši žáci ve velkém stylu. Stávající OP hraje celkem 11 družstev a naší žáci v podzimní části soutěže ani jednou neprohráli, což představuje z 10 odehraných utkání 9 vítězství a 1 nerozhodný výsledek. Zisk 28 bodů a vysoce aktivní skóre 44:9 je pasovalo na půlmistra OP starších žáků.

Nejlepšími střelci podzimu byli: FERKO 8 branek, TORÁČ 6 branek a BIESANIK 4 branky.

Okresní přebor mladších žáků 7+1 hrají pouze 4 družstva. Každé utkání musí mít svého vítěze. Když utkání skončí nerozhodně, kopou se pokutové kopy. Za vítězství po rozsřelu ze značky pokutového kopu se družstvu přidělují do tabulky 2 body. Za prohru po rozstřelu ze žnačky pokutového kopu se družstvu přiděluje do tabulky 1 bod.

Mladší žáci nebyli tak úspěšní, jako jejich starší kolegové a ze 4 účastníků OP mladších žáků skončili na 3.místě se ziskem 17 bodů za 5 vítězství, 1 nerozhodné utkání a 6 porážek a aktivním skóre 60:50.

Trenéři družstva: PADUCH Vladimír

                            VOJÁČEK Lubomír, Ing.

Vedoucí družstva: WRUBEL Jaroslav


Autor: KENCKI Bruno, sekretář TJ Lokomotiva

22.12.2010 13:55:19
lin.zi
Sobota 3. 8. 2013
Příprava
Lokomotiva - SK Stonava 6:0
Sobota 10. 8. 2013  16:30
MS Divize sk E - 1. kolo
Lokomotiva - 1. FC Viktorie Přerov


►Středa 17. 7. 2013
První posilou "A" mužstva v letní přestávce se stal čtyřiatřicetiletý zkušený záložník Zdeněk Holý, který přichází ze Sokolu Lískovec. Premiéru v našem dresu si odbyl v nevydařeném pohárovém utkání na půdě Vřesiny.

 

►Pondělí 22. 4. 2013
Brankář Ondřej Pacanovský dostal za vyloučení v Brumově od disciplinární komise FAČR trest na 8 soutěžních utkání. Svému týmu tak bude opět k dispozici až na konci května při utkání se Šumperkem.

© Copyright 2010-2012 Tomáš Lincer
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one